Буряк потребує найкращих умов для вирощування, щоб потім порадувати своїх власників гарними плодами. Однак, слід знати деякі тонкощі, перш ніж його садити. Якщо ґрунт бідний чи не відповідає певним вимогам, то буряк виросте дрібним і взагалі несолодким, адже не секрет, що культура краще розвивається в тих ґрунтах, які багаті на перегній, мають хорошу аерацію та достатню вологість, тому буряк потрібно висаджувати на тих ділянках, де минулого року ви вносили органіку.
Для того, щоб коренеплоди виросли великими, потрібно не лише рідко сіяти насіння, але й проріджувати сходи після їх появи. Так як насіння багатокореневе, то навіть за найкращого посіву, на вашу думку, рослини можуть сильно загущуватись. Між рослинами повинна бути відстань 20 см.

Буряк добре ставиться до тимчасової посухи, але тривала відсутність поливу в період їхнього росту може негативно вплинути на розмір плодів. Надмірний полив теж може нашкодити, адже коріння буде відчувати дефіцит кисню та відбудеться ущільнення ґрунту.
Після появи перших сходів буряка, на грядках прокидається зола, яка відлякує шкідливих комах і зміцнює паростки. Як тільки на рослині зʼявиться третій листок, потрібно зробити перше проріджування та підживлення рослин. Потім, з інтервалом не менше двох тижнів потрібно чергувати мінеральні та азотні підживлення. Щоб отримати солодкі коренеплоди, не рекомендується вносити в ґрунт гній, адже при його розкладі виділяється велика кількість азоту, а його надлишок може змінити колір овочу та зробити його блідим і надати гірчинки.

Через 3 тижні після першого проріджування, буряк потрібно підживити розчином із золи та кухонної солі. Для приготування вам знадобиться 10 літрів теплої води, 2 склянки деревної золи та столова ложка кухонної солі, перемішайте це все і можете поливати грядки.
Щоб буряк був солодким, потрібно щоб у грунті був бор, якщо цього елемента бракує, то можна зробити підживлення на його основі. Потрібно 10 грамів борної кислоти та 10 літрів води – перемішайте це ретельно та можете використовувати.