Зараз чи навесні – ось, що треба знати: коли краще висаджувати насіння в ґрунт, щоб був врожай

Вже останні кілька років зима не така холодна, як раніше, тому дачники часто вдаються до висаджування насіння вже в лютому, але чи правильне це рішення і чому краще дочекатись весни?

Останні роки зима вже не така морозна, як колись, тож деякі городники вдаються до того, що вже в таку пору починають висаджувати різні культури. Однак, варто зазначити, що це не завжди зіграє вам на руку. Садівники, які надають перевагу садити насіння взимку в неопалюваних теплицях або на відкритому ґрунті, ризикують, адже насіння може не витримати різких змін температури.

Якщо вдень температура в межах нуля або вище, то волога може спровокувати проростання насіння, з приходом морозів волога розмерзає, насіння розривається і це приводить до його загибелі.

Городники розповіли, коли краще висаджувати насіння в ґрунт: зараз чи навесні
Городники розповіли, коли краще висаджувати насіння в ґрунт: зараз чи навесні

Краще почекати, коли температура підніметься стабільно вище нуля. Однак, деякі холодостійкі рослини, наприклад, баклажани чи перець, вони можуть бути висіяні в теплицях, де теж стабільна температура. У таких умовах рослини можуть почати проростати, так як вони потребують більше часу для укорінення та проростання.

Незважаючи на те, що потепління дозволяє ранній початок посіву, важливо перш за все дотримуватися температурних норм і обирати відповідні культури для кожного сезону. Якщо уникати поспішних рішень, то дачники зможуть надати стабільний ріст рослинам і тим самим ви отримаєте гарний врожай.

Городники розповіли, коли краще висаджувати насіння в ґрунт: зараз чи навесні
Городники розповіли, коли краще висаджувати насіння в ґрунт: зараз чи навесні

Експерти не радять висаджувати насіння в холодну землю навіть в опалювальній теплиці. Вони зазначають, що до приходу весни не варто сіяти такі культури, як помідори, огірки, капуста, горох, квасоля. Якщо ці рослини висіяти в теплицю зараз, то ймовірність появи перших сходів дуже низька. Навіть якщо насіння проросте, то рослини можуть загинути, як тільки знизиться температура.

Якщо рослини і зійдуть, то їх розвиток буде не таким, як треба, вони будуть слабкими через холодний ґрунт. Тому краще все ж утриматись від посіву зараз і дочекатися весни та стабільної температури.

Схожі статті

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.