До добра не доведе: 9 рослин, які не можна підживлювати деревним попелом – треба знати

Часто дачники підживлюють свої рослини на городі деревним попелом, але не всі знають, що таке добриво підходить далеко не всім - яким культурам його краще уникати?

У світі садівництва часто застосовується така практика, як використання деревного попелу, як підживлення для рослин, але насправді не завжди воно є корисним для всіх культур. Зазвичай таке добриво здатне покращити структуру ґрунту, знизити його кислотність, а також деревний попіл прискорює переробку органічних речовин у поживні елементи, підвищують імунітет культур, а також допомагають розсаді адаптуватися до нових умов.

Однак, не всі рослини можуть отримати такі “плюшки” від використання цього підживлення, так як деякі з них не терплять лужного ґрунту. Внесення попелу може негативно відобразитися на їхньому росту. Для овочевих культур, таких як кавун, редис, щавель  – використання попелу може призвести до поганого росту, тому важливо вибирати саме ці культури, яким добриво піде лише на користь.

Городники розповіли, які рослини не можна підгодовувати деревним попелом
Городники розповіли, які рослини не можна підгодовувати деревним попелом

Окрім овочів, є деякі декоративні квіти, які не переносять лужних умов. До таких рослин належать лаванда, шавлія, календула, калла, примула та традесканція висяча. Якщо ж їх підживити їх попелом, то це призведе до негативних результатів.

Попіл – це доступне добриво, яке насичує рослини калієм та фосфором, це особливо корисно для кислих і нейтральних ґрунтів. Дане підживлення вважається екологічним і натуральним, тому його часто використовують садівники. Щоб отримати гарний результат від його застосування, потрібно дотримуватись всіх рекомендацій щодо дозування.

Городники розповіли, які рослини не можна підгодовувати деревним попелом
Городники розповіли, які рослини не можна підгодовувати деревним попелом

Тому запамʼятайте, що перш ніж “пустити в хід” деревний попіл для рослин, потрібно ретельно дізнатись, яким культурам таке добриво підходить, а яким ні, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому.

Схожі статті

Від 2 компонентів живцям користі більше, ніж від стимуляторів: пухнасте коріння буде одразу

Укорінення молодих живців – процедура, яка має певні нюанси. Щоб прискорити ріст клітин в рослинах садівники використовують натуральні стимулятори. Вони будуть альтернативою хімічним препаратам.

Вишня та черешня вродять як ніколи — 3 секрети ідеального добрива: від ягід відбою не буде

Отримати розкішний врожай ягід — мрія багатьох городників. Розповідаємо в нашому матеріалі, як зібрати багато черешні і вишні. Це дуже легко і швидко.

Посадіть у саду ці 2 рослини, щоб відлякати кліщів. Цих паразитів одразу наче вітром здуває

Кліщі — небажані гості абсолютно в будь-якому саду. Але як зробити так, щоб цей паразит навіть не думав зайти на вашу ділянку? Ділимося секретом.

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?