Ягоди розміром з великий палець: “підживка” для смородини, яку потрібно зробити в березні 2025

Усі дачники хочуть отримати смачні й великі ягоди смородини, але для цього потрібно знати, чим підживлювати кущі рослини - ось, що потрібно зробити вже у березні.

Ось-ось почнеться весна і це знак, що потрібно ретельно задуматись про підживлення смородини, щоб в майбутньому отримати гарний врожай. Городники радять підживлювати кущі вже в березні, а використовувати для цього звичайну воду та аптечний засіб, а як саме – читайте нижче.

Підживлення рекомендується здійснювати при перших же ознаках пробудження рослини, як тільки ви помітите, що бруньки почали розпускатися. Зазвичай такий період припадає на березень або ж на початок квітня – залежить від погоди. Найголовніше дочекатися, коли температура повітря підніметься до +5 градусів.

Городники розповіли, чим потрібно підживити смородину вже у березні
Городники розповіли, чим потрібно підживити смородину вже у березні

Саме підживлення прискорює ріст рослин, покращує їхнє здоровʼя та забезпечує гарний врожай. Садівники стверджують, що смородині необхідно надати достатню кількість азоту, адже він допомагає смородині швидко набрати сили після зими.

Як приготувати ефективне добриво?

Для приготування вам знадобиться 40 мл нашатирного спирту та 10 л теплої води – це необхідно поєднати між собою. Наступним кроком слід вирити канавки навколо куща смородини в пристовбурній зоні, і туди потрібно залити готовий розчин, а потім присипати все землею. Важливо, якщо ви не засиплете добриво ґрунтом, то корисні речовини швидко випаруються, і як результат підживлення буде неефективним.

Городники розповіли, чим потрібно підживити смородину вже у березні
Городники розповіли, чим потрібно підживити смородину вже у березні

Також можна обприскувати кущі. Для цього потрібно в 10 літрах води розчинити 20 мл нашатирного спирту, після чого обприскати рослини. Дану процедуру краще проводити ввечері, щоб рослина увібрала в себе всі корисні речовини для активного росту. Ці два методи є однаково дієвими, тут залежить від того, як вам буде зручніше підживити смородину.

Схожі статті

Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.

Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.

Розумні дачники це не викидають: ось який цінний продукт з кухні вони використовують на ділянці

Розумні дачники добре знають – деякі відходи з кухні можуть стати цінним добривом на городі. Наприклад, вони навряд чи викинуть шкірки з кавуна, бо з них можна зробити найкраще підживлення.

Енциклопедія для городників-аматорів і не тільки: як “розрахувати” ідеальну овочеву грядку

Ці знання допоможуть не лише грамотно спланувати город, а й підібрати потрібні культури, які наприкінці сезону обов'язково дадуть мега крутий урожай!

Тільки у березні, а потім буде пізно: що зробити, щоб тюльпани завжди буйно та яскраво цвіли

Після зимової сплячки експерти рекомендують провести з тюльпанами кілька маніпуляцій, після чого вони будуть пишно та яскраво цвісти. Обов'язково зробіть це у березні.

Тільки природні стимулятори: розкрили головний секрет підвищення схожості насіння – без хімії

Багато городників, щоб значно підвищити схожість посадкового матеріалу, використовують стимулятори на основі хімічних елементів. Є чудова альтернатива.