Зазвичай ожина завжди дає смачний врожай, проте бувають такі випадки, коли плоди виходять кислими і їх занадто мало. Причин для цього існує декілька та їх треба зʼясувати, щоб у майбутньому такої проблеми не було.
Найпоширеніша причина – неправильно вибраний сорт. При посадці ожини, потрібно ретельно поставитись до цього питання. Для північних регіонів рекомендується висаджувати ранні сорти, адже вони встигають повністю дозріти і дарують солодкі ягоди.

Не нехтуйте місцем посадки, ожина потребує освітлених ділянок. Хоч і існують сорти, які нормально ставлять до півтіні, але їх не так багато. Вітри та різкі перепади температури можуть негативно вплинути на смак ягоди. При посадці рослини потрібно уникати надмірної густоти куща. Якщо ж ви посадите їх занадто близько, то слід очікувати на кислі ягоди, адже так кущі будуть затінювати одне одного.
Ожина росте швидко, тому відстань між саджанцями має бути не менше 150 см, а дорослі кущі можуть займати до 3 метрів ширини на шпалері. Важливо також і підживлювати кущі. Азотні добрива дають ожині надмірний ріст, тоді як калійно-фосфорні добрива допоможуть отримати ягоди з високим вмістом цукрів.

Молоді кущі ожини потребують регулярного поливу, під час посухи дану процедуру потрібно здійснювати хоча б раз на тиждень. Дорослі кущі з глибокою кореневою системою можуть самі себе забезпечувати вологою, але коли на вулиці спека, то полив потрібно збільшити. Однак, все потрібно робити в міру, адже надмірне зволоження призведе до того, що ягоди виростуть водянистими й кислими. Щоб волога в ґрунті зберігалась, городники радять мульчувати кущі компостом або нейтральним торфом.
Ну і звичайно, що ягоди ожини можуть бути несмачними або не вродити зовсім, через погодні умови – все літо дощ, низька температура або різкі перепади температури вдень і вночі.