Картоплю будете збирати відрами: додайте ЦЕ до лунки і бульби виростуть з 2 чоловічих кулаки

Гарний врожай картоплі - це ознака того, що ви надавали хороший догляд для культури, але часто дачникам не вдається отримати величезні бульби - що потрібно додати до лунки, щоб був ВАУ результат?

Картопля є найпопулярнішою культурою на ділянках у кожного дачника. Для того щоб отримати багатий врожай і вирощувати лише здорові коренеплоди, потрібно дотримуватись кількох основних рекомендацій.

Першим кроком потрібно знезаразити посадковий матеріал, щоб запобігти шкідникам та захворюванням. Також перед висадкою потрібно зробити надріз на бульбах, щоб стимулювати проростання вічок, так рослини почнуть швидше розвиватись.

Городники розповіли, що додати в лунку до картоплі, щоб врожай збільшився втричі
Городники розповіли, що додати в лунку до картоплі, щоб врожай збільшився втричі

Потрібно, щоб було правильне розташування картопляних борозен. Вони мають бути з півночі на південь, щоб картопля отримувала достатньо сонячного світла, а ґрунт прогрівся рівномірно. Важливо надати бульбам регулярний полив, особливо коли засуха, адже нестача вологи призведе до зниження врожайності та коренеплоди будуть не такими смачними.

Підживлення картоплі також грає ключову роль, адже це є запорука гарного врожаю. Для цього використовують різні добрива, серед яких найбільш популярними є азотні, фосфорні та калійні сполуки, які позитивно впливають на розвиток кореневої системи. Для приготування цього розчину вам знадобиться борна кислота (5 г), яку потрібно змішати з перекисом водню (50 мл), марганцівкою (+- 3 сірникові головки) та водою. Таке підживлення потрібно вносити під кожен кущ рослини.

Городники розповіли, що додати в лунку до картоплі, щоб врожай збільшився втричі
Городники розповіли, що додати в лунку до картоплі, щоб врожай збільшився втричі

Існують й інші способи підживлення. Наприклад, використання суміші перегною та сечовини. Вам потрібно змішати 15 склянок перегною з 10 чайними ложками сечовини, після цього слід обробити картопляну грядку довжиною десять метрів. Дане добриво покращить структуру ґрунту і рослини вам “подякують”.

Є ще один варіант – використання деревної золи та сульфату калію. Додайте 30 столових ложок золи до 10 чайних ложок сульфату калію, після чого розподіліть по десяти метрах картопляної грядки.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.