Ефективніше та простіше за компост: це домашнє добриво збільшить врожайність городу в рази

Хоча компост є одним з найкращих домашніх добрив, його треба довго готувати. А що робити, коли компосту немає чи недостатньо? Можна використати інший варіант добрива!

Підживлення городу компостом — це класика. Але жодна купа не є вічною. А якщо ви ще й не підготували її чи зробили все неправильно, тоді доведеться шукати інші варіанти для підгодівлі рослин. Але які? Існує багато варіантів. Ви точно чули про бананові шкірки, картопляне та цибулеве лушпиння, яєчну шкаралупу тощо. Але є ще один секретний “інструмент”, який працює навіть ефективніше: звичайний живокіст.

Так, ця рослина, яку багато хто вважає бур’яном, може стати дуже ефективним добривом для грядок. Причому підживлення з нього готується значно швидше, ніж компост. Починається все зі збору самого живокосту. Його треба гарно подрібнити та щільно закласти у велику бочку. Зверху треба покласти великий камінь або інший прес, щоб маса не спливала доверху. Потім бочку треба наповнити дощовою чи відстояною водою.

Аграрії розповіли, яке добриво краще використовувати замість компосту
Аграрії розповіли, яке добриво краще використовувати замість компосту

Через 3-4 тижні настоювання суміш стане темною та матиме специфічний запах. Але це нормально, бо саме це повинно статися з правильно підготованим настоєм. Готовий концентрат можна застосовувати для поливу, але перед цим його варто розвести чистою водою: на кожну частину настою треба 10 частин води. Якщо цього не зробити, то концентрація поживних речовин буде зависокою та може пошкодити коріння.

Таке добриво можна використовувати для поливу рослин під корінь або обприскування листя. Завдяки живокосту городина отримає багато корисних елементів, серед яких калій, азот, фосфор тощо. Звичайний компост зазвичай не такий багатий на них. А якщо розведете у настої трохи деревного попелу, то поживність поливу збільшиться в рази. Особливо цінним таке підживлення буде для суниці, малини та ягідних кущів.

Схожі статті

1 дія і огірки більше не будуть гіркими: роблю так постійно і завжди працює – спробуйте

Час від часу городники отримують врожай гірких огірків, які не хочеться куштувати, але насправді існує один дієвий спосіб, який здатний виправити дану ситуацію - що робити?

Посадіть ці 5 рослин і врожаю буде по коліна: чим засіяти город навесні 2025

Сидерати - це ті рослини, які здатні покращити стан землі та позитивно вплинути на врожайність овочів. Навіщо їх сіяти, як і коли? Городники все розповіли.

1 ложка + вода – і морква росте на очах: чим полити коренеплід, щоб врожай збирати відрами

Морква дуже любить воду, тож потрібно надати їй регулярний полив, однак, не варто використовувати звичайну воду - чим і як потрібно поливати культуру?

Врожай і тут, і там – не казка, а реальність: посадіть ці 10 рослин поруч із огірками

Сусідство з рослинами відіграє дуже важливу роль та значно впливає на врожайність культур - що варто посадити біля огірків навесні 2025? Запамʼятайте цей список.

Японський метод посадки картоплі: вродить в 2 рази більше – будете збирати з городу мішками

Городники мають безліч ідей того, як можна вирощувати картоплю та подвоювати врожай. Один з найпопулярніших методів — японський, і ми розповімо, в чому він полягає.

Коли садити буряк на розсаду? Посівний календар 2025 – залишилося декілька хороших дат

Коли потрібно висівати буряк? У нашому матеріалі розповідаємо про найкращі дати за посівним календарем, а також даємо поради щодо вирощування.