Підживлення городу компостом — це класика. Але жодна купа не є вічною. А якщо ви ще й не підготували її чи зробили все неправильно, тоді доведеться шукати інші варіанти для підгодівлі рослин. Але які? Існує багато варіантів. Ви точно чули про бананові шкірки, картопляне та цибулеве лушпиння, яєчну шкаралупу тощо. Але є ще один секретний “інструмент”, який працює навіть ефективніше: звичайний живокіст.
Так, ця рослина, яку багато хто вважає бур’яном, може стати дуже ефективним добривом для грядок. Причому підживлення з нього готується значно швидше, ніж компост. Починається все зі збору самого живокосту. Його треба гарно подрібнити та щільно закласти у велику бочку. Зверху треба покласти великий камінь або інший прес, щоб маса не спливала доверху. Потім бочку треба наповнити дощовою чи відстояною водою.

Через 3-4 тижні настоювання суміш стане темною та матиме специфічний запах. Але це нормально, бо саме це повинно статися з правильно підготованим настоєм. Готовий концентрат можна застосовувати для поливу, але перед цим його варто розвести чистою водою: на кожну частину настою треба 10 частин води. Якщо цього не зробити, то концентрація поживних речовин буде зависокою та може пошкодити коріння.
Таке добриво можна використовувати для поливу рослин під корінь або обприскування листя. Завдяки живокосту городина отримає багато корисних елементів, серед яких калій, азот, фосфор тощо. Звичайний компост зазвичай не такий багатий на них. А якщо розведете у настої трохи деревного попелу, то поживність поливу збільшиться в рази. Особливо цінним таке підживлення буде для суниці, малини та ягідних кущів.