Картопляні очистки більше не викидаю: сусідка навчила робити з них неймовірне добриво

Цей спосіб дозволяє не тільки утилізувати картопляні очистки, а й покращити стан ґрунту та забезпечити рослини необхідними для їхнього росту речовинами. Чому не слід викидати очистки з картоплі?

Картопляні очистки, здавалося б, не є нічим цінним і часто опиняються у сміттєвому відрі. Але моя сусідка поділилася чудовим секретом, як з цих звичних відходів зробити чудове добриво для городу чи квітників. Тепер і ми не викидаємо шкірки від картоплі, а використовуємо їх, щоб зробити свої рослини більш здоровими та сильними.

Процес створення добрива досить простий і не потребує великих затрат, часу чи ресурсів. Потрібно взяти шкірки від картоплі, ретельно промити їх від залишків землі та бруду. Далі можна їх або подрібнити, або просто покласти цілими. Це залежить від того, чого ви хочете: отримати добриво, яке розчинятиметься більше швидко, або таке, що розкладатиметься більш повільно. Важливо пам’ятати, що картопляні очистки багаті на калій, фосфор і вітаміни, які необхідні для росту рослин.

Садівники пояснили, як робити добриво для городу з очисток від картоплі
Садівники пояснили, як робити добриво для городу з очисток від картоплі

Після цього можна зробити настій або компост з цих очистків. Для настою потрібно залити картопляні шкірки водою і дати настоятися протягом кількох днів. Це дозволить всім корисним елементам з шкірки перейти у воду. Коли настій буде готовий, його можна використовувати для поливу рослин, що надасть їм додаткові поживні речовини і покращить їх розвиток.

Ще один спосіб — це створити компост. Якщо у вас є власний компостний ящик, просто додайте картопляні очистки до загальної маси відходів. Вони дуже добре перегнивають і перетворюються на корисні мікроелементи, що можна використовувати для удобрення ґрунту в саду або на грядках.

Завдяки такому підходу, ви не тільки економите на добривах, а й робите свій вклад у захист навколишнього середовища. Наші сусіди вже давно перестали викидати шкірки від картоплі. Тепер, завдяки цьому простому методу, наші рослини виглядають значно краще, а город приносить рясніші урожаї.

Схожі статті

Від 2 компонентів живцям користі більше, ніж від стимуляторів: пухнасте коріння буде одразу

Укорінення молодих живців – процедура, яка має певні нюанси. Щоб прискорити ріст клітин в рослинах садівники використовують натуральні стимулятори. Вони будуть альтернативою хімічним препаратам.

Вишня та черешня вродять як ніколи — 3 секрети ідеального добрива: від ягід відбою не буде

Отримати розкішний врожай ягід — мрія багатьох городників. Розповідаємо в нашому матеріалі, як зібрати багато черешні і вишні. Це дуже легко і швидко.

Посадіть у саду ці 2 рослини, щоб відлякати кліщів. Цих паразитів одразу наче вітром здуває

Кліщі — небажані гості абсолютно в будь-якому саду. Але як зробити так, щоб цей паразит навіть не думав зайти на вашу ділянку? Ділимося секретом.

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?