Протягом останніх кількох років у багатьох городників та поціновувачів сезонних робіт на дачі з’явився новий тренд. Господарі намагаються поліпшити якість ґрунту на власних присадибних ділянках за допомогою органічних та безпечних добрив.
Багато городників зараз відмовляються від синтетичних та хімічних добрив та надають перевагу натуральному та органічному підживленню. Один з таких методів – це використання сирих круп. На перший погляд такий спосіб збагатити землю корисними речовинами може здатися дивним. Проте саме він є одним із найбільш ефективних.

Такі крупи як овес, гречка або рис є дуже поживним продуктом для людини. Крім того, в них закладено потужний ресурс для збагачення ґрунту на присадибних ділянках та поліпшення його якості.
Фахівці в сфері агрономії радять розсипати крупу безпосередньо на сніг. Навіть невелика кількість тої ж вівсянки або гречки принесе городині суцільну користь та збагатить землю усіма необхідними поживними речовинами для активного росту і розвитку культурних рослин.
В складі зернових культур міститься багато вуглеводів, мікроелементів та інших корисних речовин, які сторюють в товщі ґрунту здорову екосистему. Розсипані по поверхні землі крупи діють, як джерело харчування для корисних мікроорганізмів, що живуть в землі. Саме вони приймають безпосередню участь в розкладанні органічних речовин та їх перевтілення у більш доступні для рослин форми.

Щоб використовувати крупи для підживлення ґрунту – не потрібно прикладати забагато зайвих зусиль. Достатньо буде просто розсипати крупу по поверхні ґрунту наприкінці зими. Можна зробити це прямо на сніговий покрив. Після танення снігу вона краще просочиться в землю. Після цього крупа почне поступово розлагатися та насичувати землю поживними речовинами. І це сприятиме покращенню її структури.
Агрономи радять комбінувати крупи з іншими добривами для домашніх грядок. Наприклад, можна змішувати їх із перегноєм, компостом, деревною золою або сидератами. До речі, останні представлені частіше овсом або житом. Їх висаджують для покращення структури ґрунту на ділянці, що дозволяє досягнути найкращих результатів у підживленні.

Важливо пам’ятати, що використання круп у якості добрива – вагомий крок до ведення більш стійкої сільськогосподарької діяльності. Такий спосіб підживлення знижує залежність від хімічних добрив. Цей аспект дуже важливий для багатьох фермерів, які воліють до екологічно чистих методів ведення сільськогосподарської діяльності.