Вирощування томатів на власній присадибній ділянці має певні особливості. І коли досягнути значних врожаїв не вдається – городники “грішать” на несприятливі погодні умови, постійні температурні перепади або місячні фази. Проте зниження врожайності часто відбувається через критичні помилки, які допускають дачники ще під час вирощування розсади помідорів.
Більшість помилок при вирощуванні розсади помідорів навесні відбуваються через незнання агротехнічних нюансів. Тому їх можна доволі легко компенсувати або попередити. Зауважимо, що цілий ряд проблем при вирощуванні соковитих та смачних помідорів пов’язаний із неправильним доглядом за ними. Виправити ситуацію допомагають зміни вн агротехніці.

Вирощування томатів на власному городі починається з посіву та культивування розсади. І на данному етапі багато початківців і навіть досвідчених городників роблять критичну помилку, висаджуючи томати поряд з огірками в одній теплиці. Чому цього робити не можна і як ця дія в подальшому впливатиме на врожайність культури? Розповідаємо.
Справа в тому, що огірки потребують для свого повноцінного розвитку поєднання високої вологості повітря та температури. До того ж, ця культура не дуже любить протягів.

Щодо томатів, то для них подібні умови – згубні. Кущі будуть постійно хворіти, а формування зав’язі уповільниться. Найкращі умови для вирощування помідорів у відкритому ґрунті та теплицях – це добре провітрювання, рясний полив під корінь та суха верхівка. Не бажано, щоб краплі вологи потрапляли на поверхню листя та стебла рослини.

Крім того, не варто забувати про помірність під час внесення добрив. Адже їх велика кількість також зможе уповільнити формування зав’язі або звести цей процес нанівець. Якщо в помідорів буде забагато підживлення – це призведе до того, що розмножуватись вони не захочуть. До втрати врожаю призведе і дефіцит поживних речовин. Тому краще дотримуватись “золотої середини” та вносити добрива в помірній кількості.