Шишки часто можна побачити в парку, в лісі, але мало хто знає, наскільки вони можуть бути корисними в садівництві, якщо знати як і де їх потрібно використовувати, наприклад, для мульчування.
Вони ідеально захищають ґрунт від перегріву в літню пору та запобігають замерзанню рослин взимку. Завдяки своїм властивостям, шишки утримують вологу в ґрунті. Водночас вони аж ніяк не заважають під час поливу, адже пропускають воду, але є один нюанс, адже для мульчування не підходять ялинові шишки, так як вони приваблюють мурах.

Ще шишки можуть бути корисними для дренажу. Вони здатні поглинати надлишкову вологу і через свій високий вміст смолу, не дозволяють загнивати кореням рослин. Шишки підійдуть як для великих, так і для маленьких рослин, а використовувати їх можна як цілими, так і подрібненими.
Цей матеріал може слугувати і для розпушування компосту, адже шишки сприяють аерації ґрунту. Варто зазначити, що вони повільно розкладаються, тому при їх застосуванні в компостних купах потрібно це враховувати.

Якщо на поверхню ґрунту висипати шишки товщиною 5+ см, то так ви зможете прибрати шкідників, зокрема слимаків зі своєї ділянки. Така підстилка відлякує їх, через свій смолистий запах.
Крім їхнього призначення на городі, часто шишки використовуються для декору. Ними можна оформлювати клумби та інші садові ділянки. Також за допомогою них можна прикрасити вазони і тим самим надати ще більш естетичного вигляду для саду.
Візьміть на замітку всі ці способи та спробуйте їх на практиці, адже для їхнього застосування вам не доведеться витрачати абсолютно ніяких коштів, а користь для городу вони точно принесуть.