Тільки не туди: названі місця на городі, куди більшість звикли садити полуницю, а даремно

Полуниця не проста рослина в процесі вирощування, але якщо знайти правильний підхід, то можна отримати високий врожай - де ягоду краще не садити, бо точно не вродить?

Полуниця вважається вимогливою культурою, яка потребує спеціальних умов для успішного росту, щоб потім дати гарний врожай. Не у всіх регіонах вона дає гарний результат, а ще – є навіть місця, де її посадка є марною, адже не дасть ягід зовсім. Тому городники розсекретили ділянки, де полуниця не буде розвиватись так, як треба і не виправдає ваших очікувань.

Одним із таких місць є ділянка, де присутня тінь. Ця рослина потребує багато соня, тому якщо ви посадите її в тіні, вона буде погано рости, а ягоди виростуть маленькими й несмачними. Також полуниця не любить, коли ділянка занадто волога – забололочена, адже її коренева система може швидко загнити і не принести вам ягід взагалі.

Городники назвали місце, де не варто висаджувати полуницю
Городники назвали місце, де не варто висаджувати полуницю

Садівники не радять висаджувати ягоду поруч з деревами, чагарниками та іншими рослинами, які мають властивість забирати вологу з ґрунту. Адже тоді полуниця не отримає достатньо води для свого росту. Не можна висаджувати рослину біля малини, ці культури мають спільних шкідників, тому до добра це не доведе.

Городники зазначають, що висаджування полуниці поруч з картоплею, або іншими рослинами пасльонових – перці, баклажани, підвищує ризик загибелі всіх рослин. Такі культури погано впливають одна на одну та погіршують умови розростання.

Городники назвали місце, де не варто висаджувати полуницю
Городники назвали місце, де не варто висаджувати полуницю

Не слід вирощувати ягоду в сухому місці, там ґрунт швидко пересихає, це призводить до дефіциту живлення в рослин, які будуть не здатні плодоносити. У низинах холодне повітря, тому для полуниці це теж не варіант, адже у такому випадку одразу уповільнюється її ріст і в результаті ви можете отримати кислі ягоди.

Варто також зазначити, що відновлення полуниці на попередньому місці можливе аж через три роки, щоб повністю відновився ґрунт.

Схожі статті

Як виростити щільні качани капусти: 7 кроків від вибору насіння до збору рекордного врожаю

Капуста не вимагає особливого догляду, але щоб отримати міцні та здорові качани, які добре зберігатимуться довгий час, знадобиться небагато зусиль. Усього 7 простих правил.

Ставити чи не ставити кімнатні рослини на вулицю влітку? 3 причини назавжди забути про цю ідею

Багато хто з нас полюбляє повиносити влітку домашні квіти на вулицю. Так вони не збирають пил вдома, а також стають доповненням для ландшафтного дизайну. Але чи можна це робити?

Чи потрібно саджати плодові дерева парами? 2 – нещаслива цифра для ось цих культур

Вважається, що плодові дерева варто саджати парами і бажано вони мають бути різних сортів для кращого запилення. Але насправді все зовсім не так.

Городні справи: 3 міфа про користь “бабусиних рецептів” – можуть серйозно нашкодити врожаю

Агрономи зі стажем радять, що перш ніж застосувати якийсь із "бабусиних рецептів" на городі, добре зважте всі "за" та "проти", а лише потім приймайте рішення.

Чому варто протирати сковороду оцтом? 2 неочікуваних ефекти, про які має знати кожен

Досвідченим господиням та господарям завжди доводиться прибирати набагато менше, адже вони знають секрети ефективної роботи на кухні та в будь-якому іншому приміщенні.

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?