Правильне підживлення будь-якої розсади навесні забезпечить господарів щедрими врожаями. При цьому дорогі добрива можна не купувати, адже лавровий лист буде джерелом корисніх мікроелементів.
Про те, як правильно підживити розсаду лаврушкою – “Сенсація” розповідає у наступному матеріалі.
Лавровий лист – це цінне джерело мікроелементів та корисних речовин, які так необхідні розсаді для правильного і повноцінного розвитку. В складі цих прянощів містяться вітаміни групи В, А, С і РР, ефірні олії та дубільні компоненти. Вони значно підвищують імунітет культур та захищають ґрунт на ділянці від грибка та цвілі. До того ж підживлення лавровим листом забезпечить захист молодої розсади від “чорної ніжки”.
В складі лаврового листа є багато мікро- та макроелементів. Вони містять в собі калій, фосфор, селен, марганець, натрій, залізо та мідь.
Тож, підживлення, що було зроблене на основі лаврового листа – буде корисним для усіх культур.
Як правильно вносити в землю лавровий лист?
Висушену та подрібнену на кавомолці лаврушку додають у землю ще на етапі посіву насіння на розсаду. Норма внесення 1:40. Після цього ґрунт перемішують та розкладають по стаканчиках. Потім в них висівають насіння на розсаду. Після виконання процедури молоді рослини можна не підгодовувати наступні 30 днів.

Лавровий лист додають у землю під час пікірування розсади із загального горщику або переміщення в окремі ємності для подальшого вирощування.
До речі, з лаврового листа готують цінне добриво для поливу молодої розсади. Задля цього 4 лаврових листочки середнього розміру заливають 1 літром теплої води з температурою приблизно 70 градусів. Потім цей розчин залишають на 3-4 години, щоб він добре настоявся.
А далі – поливають ним розсаду на грядці чи в горщиках.

Завдяки ось такому підживленню розсада культур стане більш міцнішою, буде рясніше цвісти і набагато краще рости.