Товщина в палець вже через 7 днів: підживка для кволої розсади – потрібна всюдисуща “лаврушка”

Це натуральне добриво стане чудовим підживленням для кволої розсади і зміцнить її за 7 днів. Для його приготування знадобиться компонент, який завжди є під рукою в господинь, а саме - лаврушка.

Правильне підживлення будь-якої розсади навесні забезпечить господарів щедрими врожаями. При цьому дорогі добрива можна не купувати, адже лавровий лист буде джерелом корисніх мікроелементів.

Про те, як правильно підживити розсаду лаврушкою – “Сенсація” розповідає у наступному матеріалі.

Лавровий лист – це цінне джерело мікроелементів та корисних речовин, які так необхідні розсаді для правильного і повноцінного розвитку. В складі цих прянощів містяться вітаміни групи В, А, С і РР, ефірні олії та дубільні компоненти. Вони значно підвищують імунітет культур та захищають ґрунт на ділянці від грибка та цвілі. До того ж підживлення лавровим листом забезпечить захист молодої розсади від “чорної ніжки”.

В складі лаврового листа є багато мікро- та макроелементів. Вони містять в собі калій, фосфор, селен, марганець, натрій, залізо та мідь.

Тож, підживлення, що було зроблене на основі лаврового листа – буде корисним для усіх культур.

Як правильно вносити в землю лавровий лист?

Висушену та подрібнену на кавомолці лаврушку додають у землю ще на етапі посіву насіння на розсаду. Норма внесення 1:40. Після цього ґрунт перемішують та розкладають по стаканчиках. Потім в них висівають насіння на розсаду. Після виконання процедури молоді рослини можна не підгодовувати наступні 30 днів.

Найкраще добриво для молодої розсади з лаврового листа
Найкраще добриво для молодої розсади з лаврового листа

Лавровий лист додають у землю під час пікірування розсади із загального горщику або переміщення в окремі ємності для подальшого вирощування.

До речі, з лаврового листа готують цінне добриво для поливу молодої розсади. Задля цього 4 лаврових листочки середнього розміру заливають 1 літром теплої води з температурою приблизно 70 градусів. Потім цей розчин залишають на 3-4 години, щоб він добре настоявся.

А далі – поливають ним розсаду на грядці чи в горщиках.

Як приготувати добриво для розсади з лаврового листа: рецепт
Як приготувати добриво для розсади з лаврового листа: рецепт

Завдяки ось такому підживленню розсада культур стане більш міцнішою, буде рясніше цвісти і набагато краще рости.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.