Втім, не існує універсального рішення, яке підходило б абсолютно для всіх культур. Тому деякі овочі не можна висаджувати на грядку після вирощування гірчиці.
Так, якщо ви посадите після гірчиці моркву, помідори, огірки, кабачки, ви матимете прекрасні результати.
Що не можна саджати на грядку після гірчиці
Зауважте, гірчиця являється дуже популярним сидератом, адже наділяє ґрунт азотом, фосфором та іншими мінеральними речовинами, які необхідні для розвитку будь-яких рослин.

Водночас після неї не можна садити овочі, які входять з нею в одне сімейство.
Так, гірчиця – представник сімейства хрестоцвітих, і відповідно після неї не можна садити рослини, які також входять до цього сімейства. Тому краще відмовитися від посадки після гірчиці таких культур. Мова йде про капусту, хрон та редьку.
На своєму подвір’ї вам доведеться знайти інше місце, де вирощувати ці культури, якщо ви хочете мати врожай капусти чи редьки вже цього сезону.
Нагадуємо, що як правило на городі використовується прийом п’яти років. Є багато культур, які стають для інших овочів поганими попередниками. Мова йде і про їхню схильність до захворювань, і привертання шкідників, і виділення у ґрунт речовин, які не підходять для розвитку інших рослин.
Наприклад, після помідорів та баклажанів не можна садити картоплю. Морква погано почувається у ґрунті, де був хрон, або якщо він проростає десь поруч.
5 років буває достатньо для того, щоб земля повністю очистилася та була годною для посадки інших культур. Гірчицю часто саджають саме для того, аби скоротити цей термін та наситити землю іншими елементами.
Як правило після гірчиці можна саджати майже всі культури, окрім вище зазначених. Тобто, перед посадкою вам просто знадобиться вирахувати місце, де буде садитися капуста чи редька, і не засаджувати дану ділянку гірчицею.