2 інгредієнти і рослини вам “подякують”: секретна “підживка” з кропиви та води – кому підійде?

Підживлення необхідне майже кожній рослині, щоб вони гарно росли та вродили - як приготувати ефективне добриво з кропиви та для яких культур воно підійде?

Не секрет, що кропива – це бурʼян, який швидко розповсюджується та навіть витісняє культури з городу. Після збору врожаю, городники намагаються її позбутися, але не рекомендують викидати кропиву взагалі, адже вона ще може бути дуже корисною для ваших рослин в майбутньому.

Йдеться про приготування добрива з кропиви, яке дієво бореться зі шкідниками. Для приготування вам знадобляться молоді стебла рослини, які потрібно дрібно нарізати, а потім помістити у відро. Далі до неї слід додати воду, в рівних пропорціях із масою стебел. Даному розчину слід дати настоятись і вже через два тижні його можна буде без проблем використовувати.

Городники розсекретили ефективне підживлення з кропиви та води
Городники розсекретили ефективне підживлення з кропиви та води

Не рекомендується застосовувати концентрований настій кропиви для поливу культур або ґрунту. Необхідно розбавити його у 10 разів. Це підживлення покращує врожайність рослин та їх ріст. Цим розчином можна обробити рослини, які уражені попелицею, тоді шкідників ви позбудетесь, а шкоди для культури ніякої не принесете.

Кропивʼяне добриво підходить для багатьох рослин – плодові дерева, декоративні чагарники, квіти та городні культури. Таке підживлення показує гарний результат при вирощуванні огірків, томатів, перцю та капусти. Якщо ви його правильно приготуєте, а в подальшому будете і правильно застосовувати, то значно покращите врожайність рослин – це буде видно неозброєним оком.

Городники розсекретили ефективне підживлення з кропиви та води
Городники розсекретили ефективне підживлення з кропиви та води

Однак, є одне “але”, таке добриво не можна використовувати для тих рослин, які погано переносять надлишок азоту – часник, цибуля, квасоля та горох. Тому будьте обережними, та врахуйте всі вищезазначені рекомендації та особливості даного підживлення, щоб результати були позитивними.

Схожі статті

Ці 6 сортів фаворити всіх дачників: саджаю цю грушу, а потім смакую солодкими плодами

Не всі груші здатні рясно плодоносити й при цьому давати солодкі й великі плоди, і це неабиякий мінус, однак все ж існує 6 сортів, які гарно себе зарекомендували серед садівників.

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!