Настав час дізнатись гірку правду: не кладіть яєчну шкаралупу в компост – груба помилка

Щоб отримати дійсно хороший, ефективний і корисний компост для ґрунту, слід забути про яєчну шкарлупу. Цьому є дві головні причини. Тож, як все таки робити правильно?

Майже кожен садівник знає, що компост — це чудовий спосіб переробки домашніх відходів у природне добриво. Таким чином, люди бережуть екологію, і плюс до всього, мають безкоштовне і абсолютно натуральне добриво для свого городу та саду. При цьому, це не лише зберігає екологію, а й позитивно впливає на самих городників, оскільки вони вирощують овочі та фрукти без використання хімічних добавок. У всякому разі, вирощені продукти на такий землі будуть більш натуральними, ніж ті, які продають у супермаркетах.

Утім, не всі садівники знають про те, що не всі продукти, які ми викидаємо, можна додавати саме в компост. Насамперед, цього не слід робити саме з яєчною шкарлупою. Багато хто вважає, що її навпаки потрібно класти в компост, оскільки вона багата кальцієм. Але, це може бути далеко не найкращим рішенням.

Городники пояснили, чому в компост не можна класти яєчну шкарлупу
Городники пояснили, чому в компост не можна класти яєчну шкарлупу

По-перше, яєчна шкарлупа має високу щільність і довго розкладається в компості. Це означає, що вона може затримуватися в купі на значний період часу, і не давати можливості іншим матеріалам належним чином перегнивати. В разі, якщо такої шкарлупи ще й багато, це взагалі може уповільнити процес розкладу всіх інших складових компосту.

По-друге, кальцій, що міститься в яєчних шкарлупах, дійсно корисний для рослин, але його надлишок може спричинити зміну pH ґрунту. Якщо шкарлупи додаються у великій кількості, це може призвести до підвищення кислотності ґрунту, що не завжди є бажаним для всіх видів рослин. Деякі рослини, такі як помідори, перець або картопля, не люблять лужного середовища, і занадто велика кількість яєчної шкарлупи може негативно вплинути на їхній ріст і розвиток.

Крім того, якщо шкарлупи яєць не подрібнити перед додаванням у компост, вони будуть розкладатися ще повільніше. Великі шматки такої шкарлупи не сприяють гарній аерації (насиченням кисню), що теж може уповільнити загальне перегнивання всіх компонентів. Тому, навіть якщо ви хочете використовувати яєчні шкарлупи, краще їх подрібнювати або розламувати на дрібні частини, щоб процес розкладу був максимально швидким. А також, не додавати яєчну шкарлупу у великій кількості. Додавати її можна, але зовсім і зовсім трішки.

Схожі статті

Ці квіти ростуть і на сонці, і в тіні: багаторічник, якому немає рівних – навіть серед півоній

Щоб посадити у себе в саду, якщо троянди набридли, а півонії здаються занадто примхливими? Ці квіти перевершать абсолютно всі інші. Розповідаємо про них в нашому матеріалі.

5 причин, які вказують на це: чому полуниця дає все менше і менше врожаю щороку

З часом полуниця перестає плодоносити, а зрозуміти причини цього не завжди так легко - що робити, якщо врожаю майже немає і як подарувати рослині друге життя?

Через ці 3 добрива рослини перестають плодоносити: не лийте сльози – їх можна замінити

Вносити добрива бездумно — це завжди недобра ідея, адже бажаних врожаїв ви не отримаєте, а помилку з великою імовірністю доведеться виправляти.

Коли сіяти кріп у відкритий ґрунт? Ідеальний час, щоб круто вродило – посівний календар 2025

Кріп — основна зелень, яку ми бажаємо бачити у своїх стравах, тому ми здебільшого зацікавлені у хороших врожаях цієї рослини. Коли ж правильно її посадити?

3 інгредієнти і родючий ґрунт у вас в кишені: 1 дія, яка творить чудеса з вашою землею

Як зробити ґрунт більш родючим - таке питання часто можна почути від новачків-дачників, які ще не мають достатньо досвіду - ці 3 інгредієнти приїдуть вам на поміч.

Старі ганчірки прив’язую до яблуні – і мурахи більше не турбують: так-так, вам не почулося

Цим простим способом можна дешево та ефективно захистити свої плодові дерева від мурах. А матеріали для цього кожен зможе знайти в себе вдома! Спробуйте, і переконаєтесь самі!