“Томатний графік”: коли сіяти помідори, щоб зібрати врожай в 5 разів більше, ніж зазвичай

Щоб урожай помідорів був не просто хорошим, а більший, ніж зазвичай, слід враховувати кілька правил. Для цього потрібно навчитися визначати чіткий час того, коли ж саме сіяти томати?

Садівники та городники, які роками вирощують помідори, знають, що для хорошого урожаю важливий не лише догляд, а й правильний час для посіву. Більше того, важливо вміти і навчитися визначати точний час для цього. Адже, від цього залежить те, яким в результаті буде весь урожай.

Найважливіше, з чим у жодному разі не можна прогадати, це з погодою! Сіяти насіння помідорів слід лише тоді, коли температура повітря вже достатньо прогріта. Також, достатньо теплим є і сам ґрунт. Якщо посіяти помідори раніше, коли погода ще досить мінлива (може бути, то досить тепло, то знову прохолодно), це може призвести до того, що рослини будуть слабкими.

Городники пояснили, в який час краще всього сіяти помідори
Городники пояснили, в який час краще всього сіяти помідори

Не менш важливо вміти й правильно підготувати насіння для посіву. Для того, щоб помідори приносили врожай в п’ять разів більший, ніж зазвичай, слід забезпечити їм хороші умови для проростання. Саме тому, насіння слід замочувати у спеціальних стимуляторах росту або в теплій воді з додаванням трав, меду. Висаджувати помідори потрібно в місцях, де кількість світла найбільша протягом усього дня, а затінку якомога менше.

Також не слід забувати й про підживлення рослин. Для цього можна використовувати органічні добрива (перегній або компост). А вчасне підживлення рослин азотом, калієм та фосфором дозволить помідорам активно рости та “приносити” більше плодів. Не менш важливим є і правильний полив. Помідори потребують рівномірного зволоження, але не люблять застою води. Полив має бути регулярним, але обережним, щоб уникнути грибкових захворювань. Водночас, не можна забувати і про аерацію ґрунту, адже хороше проникнення повітря до коренів рослин сприятиме їх здоровому росту.

Схожі статті

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.