Які сорти черешні посадити навесні: найкращі сорти для центральних та північних регіонів

Ще кілька років тому черешню називали винятково південною культурою, а сьогодні картина різко змінилася – з'явилися нові морозостійкі сорти, які нічим не поступаються південним.

З виведенням нових морозостійких сортів черешні, які добре переносять низьку температуру, ця культура швидко завоювала популярність серед садівників, що живуть у північних регіонах. Деякі види можуть зимувати при -20 градусах. Вони рідше хворіють і не поступаються за смаковими якостями, ніж їх відомі південні “побратими”.

Найкращі сорти черешні для північних регіонів України
Найкращі сорти черешні для північних регіонів України

У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно проводяться посадка морозостійкої черешні навесні та подальший догляд за нею.

Зимостійкі сорти черешні є невисокими (до 4 м заввишки) листопадними плодовими деревами, які зовні практично нічим не відрізняються від південних, тільки компактніші. Плоди, як правило, у північної черешні великі, темно-бордового кольору, але можуть бути і жовтими з рожевим бочком і світло-червоними. Шкірка трохи щільніша, ніж у південних, а м’якоть така ж солодка і соковита. Експерти розповідають, що морозостійкі сорти черешні краще переносять зберігання та транспортування. Вирізняються високою врожайністю.

Ось перелік кількох популярних сортів черешні для північних та центральних регіонів. Звичайна – Світхарт, Іпуть, Рондо, Ревна, Бичаче серце. Колоноподібні – Сільва, Хелена.

Найкращі сорти черешні для північних регіонів України
Найкращі сорти черешні для північних регіонів України

Зазвичай терміни посадки для черешні – осінь та весна. Однак, враховуючи погодні умови, в північних регіонах її все ж таки радять садити в більш теплу пору року. За літо молоде дерево добре вкорениться і піде на зріст. Зміцнілі вони нормально перезимують і вже наступного сезону можуть дати перший урожай.

Насамперед необхідно орієнтуватися на температуру повітря (не нижче +17) та ґрунту (від +8 до +10). У центральних районах України це може бути кінець квітня – початок травня. У північних – середина травня. Враховуючи південну природу черешні, їй необхідно підібрати сонячне та добре освітлене місце, без протягів та північного вітру. Тільки в цих умовах черешня добре ростиме і плодоноситиме.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.