Змастили лопату, і земля від неї просто відскакує: копаємо, і нічого взагалі не прилипає

Робота з лопатою на городі завжди ускладнюється тим, що вага інвентарю стає більшою через налипання землі. Як цього уникнути? Розповідаємо в статті.

Робота з лопатою — це процедура, якої уникнути не вдається навесні майже нікому, хто живе у приватному будинку. Ба більше, у багатьох людей ще є дачі, куди вони виїжджають спеціально для городництва.

У садівництві є багато неймовірних плюсів, але інколи доводиться добре попітніти. Зокрема, однією з найскладніших робіт є перекопування.

Експерт розповів, чим змастити лопату, щоб не прилипала земля

Експерт розповів, чим змастити лопату, щоб не прилипала земля

Фізично це і так непросто, а під час даного процесу все ускладнюється через вагу лопати, яка починає збільшуватися за причиною налипання вологого грунту на метал.

Насправді є корисний трюк, який може допомогти у цьому питанні. Мова йде про нанесення парафіну на поверхню металу.

Для початку необхідно добре вимити інструмент, бажано з миючим засобом. Після цього протерти та просушити. Можна залишити лопату на деякий час на сонці. А далі починаємо працювати безпосередньо над нанесенням захисного шару.

Спочатку нагрійте інструмент, наприклад, на газовій плиті протягом кількох хвилин або за допомогою газового пальника. Візьміть парафінову свічку і добре натріть металеву частину. Земля перестане прилипати до лопати.

Як вибрати саджанці і не помилитися: поради та хитрощі
 Експерт розповів, чим змастити лопату, щоб не прилипала земля

Таким чином можна обробити не тільки великий інструмент, але маленькі садові лопатки, а також граблі, якщо ви збираєтеся працювати з ними також з вологою землею.

Також нагадуємо про необхідність перевірити свій інвентар перед настанням активного сезону висаджування овочів, адже це не тільки про зручність, але і про безпеку.

Городники пояснили, чи відкривати вікна при вирощуванні розсади на підвіконні
 Експерт розповів, чим змастити лопату, щоб не прилипала земля

Варто перевірити дерев’яні ручки, щоб ними було зручно працювати, а також залізо.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.