З настанням весни уся природа пробуджується, а садівники виходять на город, щоб привести до ладу дерева, рослини та кущі. “Сенсація” роозповідає, які дерева та кущі не варто обрізати навесні, щоб їм не нашкодити.
Допоки на гілочках деяких плодових дерев не з’явилося зелене листя – ні в якому разі не проводять обрізку слив, абрикосу, персику, яблунь та вишень. Старі гілки з цих дерев не можна видаляти, допоки вони знаходяться в стадії сну та спокою. Якщо ж не дослухаєтеся до цих порад – гарною врожаю точно не вдасться побачити.

Досвідчені фахівці радять проводити обрізання вищеназваних плодових дерев лише після завершення їхнього процесу вегетації. Водночас варто слідкувати за тим, щоб бруньки на гілках ще не набухли. Взагалі досвідчені садівники проводять обрізання фруктових дерев восени, а не навесні.
Також варто звернути увагу на те, де саме розташовуються плодові бруньки на цих деревах. Наприклад, вишню навесні не обрізають через те, що плодові бруньки формуються на верхівках її гілочок.

Персик, абрикосу та черешню дозволено обрізати після завершення періоду вегетації. Вони ростуть швидко і тому експерти радять їх постійно вкорочувати. Аналогічно обрізають і високорослі яблуні.
Якщо плодові дерева були висаджені восени – їх перше обрізання проводять також навесні. В першу чергу укорочують скелетні гілки, а вже потім – формують верхівку рослини. Якщо гілки потужні – їх обрізають на одну третину. Слабкі пагони – на 1/2, зовсім непотрібні зав’язують в кільце.
Якщо дерево молоде, то в перші роки з нього прибирають вертикальні гілки. Спочатку починають обрізати літні сорти, потім поступово переходять до зимових.

Час для санітарного обрізання яблунь – осінь. Цю процедуру проводять на початку листопада або до настання перших заморозків. Це потрібно для того, аби всі зрізи зажили і в зиму ваша яблунька увійшла підготовленою. Водночас весняне підживлення здатно нашкодити дереву, тому його краще не проводити.