Це 100% гарантія багатого врожаю картоплі: що потрібно зробити з бульбами перед самою посадкою

Щоб вирощування картоплі не перетворилося на лотерею, обов'язково зробіть ці маніпуляції перед посадкою. Тоді 100% найвищий урожай вам забезпечений.

Для багатьох городників вирощування картоплі перетворюється на справжню лотерею. Мало того, що свої корективи вносить погода, то ще треба вберегти її від нападок різних шкідників та хвороб, які можуть значно вплинути на майбутній урожай. А якщо все взяти в свої руки і не покладатися на волю випадку?

Як і будь-які овочеві культури, картопля дуже вразлива на самому початку вегетаційного періоду. Сам посадковий матеріал є “приманкою” для грибів та інших паразитів. Після посадки хворої картоплі захворювання можуть поширюватися по молодих пагонах, а після перейти на бульби.

Як збільшити у три рази врожай картоплі
Як збільшити у три рази врожай картоплі

Де можуть знаходитися суперечки та міцелій грибів?

  • На насіннєвій картоплі
  • У ґрунті
  • На рослинних рештках
  • На інструменті та в місцях зберігання врожаю

Поразки картоплі на ранніх етапах можуть призвести до відмирання окремих або навіть усіх пагонів, а також суттєвого зниження фотосинтезуючої функції, порушення обмінних процесів. У такому разі сподіватися на добрий урожай не доводиться.

Як запобігти захворюванням картоплі?

  • Це майже завжди відбувається за тією ж схемою:
  • Виявлення ознак ураження
  • Підбір спеціальних препаратів
  • Фунгіцидна або інсектицидна обробка
  • Спостереження за посадками, повторна обробка, якщо цілей не досягнуто

Весь процес може тривати місяць і більше.

Далі йтиметься про превентивні заходи щодо захисту картоплі, адже профілактика завжди краща, ніж лікування. Зазначимо, що ці заходи розпочинаються не з появою сходів, а на етапі підготовки насіннєвого матеріалу до посадки. Сьогодні у продажу у спеціалізованих магазинах існує кілька препаратів, які допомагають усунути проблему на початковому етапі.

Що робити з картоплею, яка проросла
Що робити з картоплею, яка проросла

Вони захищають картоплю від перших шкідників, що перезимували, і не дають з’явитися більш численному і шкідливому поколінню комах.

Підготовка розчину проводиться перед обробкою бульб. Підготовка робочого розчину проводиться безпосередньо перед обробкою. Розчин наносять на підготовлені до посадки бульби, змочуючи їх з усіх боків, підсушують та висаджують у ґрунт.

Схожі статті

Ці різнокольорові квіти неймовірно прикрасять ваш сад: глоксинії існують всіх кольорів веселки

Годі садити в своєму городі та саду одноманітні квіти з року в рік! Ці сорти глоксиній та фрезій здатні зачарувати будь-кого, навіть вашу свекруху й сусідів!

6 безвідмовних прийомів, і смородина дасть рекордний урожай: ягід буде, як зірок на небі

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете отримати шикарний урожай смородини, яка радуватиме вас своєю кількістю та смаком. Тепер, ваші кущі будуть дарувати ягоди, як небо зірок!

5 підживлень – і цвітуть все літо! Підгодовую троянди цією “підживкою” – аромат на весь сад

Щоб троянди тішили вас своїм цвітам все літо, слід правильно їх підживлювати навесні і влітку - така процедура передбачає 5 етапів. Що, коли та як потрібно робити?

Від 2 компонентів живцям користі більше, ніж від стимуляторів: пухнасте коріння буде одразу

Укорінення молодих живців – процедура, яка має певні нюанси. Щоб прискорити ріст клітин в рослинах садівники використовують натуральні стимулятори. Вони будуть альтернативою хімічним препаратам.

Вишня та черешня вродять як ніколи — 3 секрети ідеального добрива: від ягід відбою не буде

Отримати розкішний врожай ягід — мрія багатьох городників. Розповідаємо в нашому матеріалі, як зібрати багато черешні і вишні. Це дуже легко і швидко.

Посадіть у саду ці 2 рослини, щоб відлякати кліщів. Цих паразитів одразу наче вітром здуває

Кліщі — небажані гості абсолютно в будь-якому саду. Але як зробити так, щоб цей паразит навіть не думав зайти на вашу ділянку? Ділимося секретом.