Для багатьох городників вирощування картоплі перетворюється на справжню лотерею. Мало того, що свої корективи вносить погода, то ще треба вберегти її від нападок різних шкідників та хвороб, які можуть значно вплинути на майбутній урожай. А якщо все взяти в свої руки і не покладатися на волю випадку?
Як і будь-які овочеві культури, картопля дуже вразлива на самому початку вегетаційного періоду. Сам посадковий матеріал є “приманкою” для грибів та інших паразитів. Після посадки хворої картоплі захворювання можуть поширюватися по молодих пагонах, а після перейти на бульби.

Де можуть знаходитися суперечки та міцелій грибів?
- На насіннєвій картоплі
- У ґрунті
- На рослинних рештках
- На інструменті та в місцях зберігання врожаю
Поразки картоплі на ранніх етапах можуть призвести до відмирання окремих або навіть усіх пагонів, а також суттєвого зниження фотосинтезуючої функції, порушення обмінних процесів. У такому разі сподіватися на добрий урожай не доводиться.
Як запобігти захворюванням картоплі?
- Це майже завжди відбувається за тією ж схемою:
- Виявлення ознак ураження
- Підбір спеціальних препаратів
- Фунгіцидна або інсектицидна обробка
- Спостереження за посадками, повторна обробка, якщо цілей не досягнуто
Весь процес може тривати місяць і більше.
Далі йтиметься про превентивні заходи щодо захисту картоплі, адже профілактика завжди краща, ніж лікування. Зазначимо, що ці заходи розпочинаються не з появою сходів, а на етапі підготовки насіннєвого матеріалу до посадки. Сьогодні у продажу у спеціалізованих магазинах існує кілька препаратів, які допомагають усунути проблему на початковому етапі.

Вони захищають картоплю від перших шкідників, що перезимували, і не дають з’явитися більш численному і шкідливому поколінню комах.
Підготовка розчину проводиться перед обробкою бульб. Підготовка робочого розчину проводиться безпосередньо перед обробкою. Розчин наносять на підготовлені до посадки бульби, змочуючи їх з усіх боків, підсушують та висаджують у ґрунт.