У вас ще є 2 тижні: встигніть зробити ідеальний ґрунт для огірків – секрет урожаю від агрономів

Ґрунт для огірків має велике значення для розвитку кореневої системи та отримання гарного врожаю. Як приготувати ідеальну землю для огіркової розсади – розповідаємо у наступному матеріалі.

Вирощування огірків – особливий процес, який має свої нюанси. Городники повинні врахувати багато деталей і в тому числі – якість та характеристики ґрунту, де будуть рости, розвиватися та плодоносити огірочки.

Ґрунт має великий вплив на розвиток кореневої системи огірків на грядці. Серед його важливих характеристик – родючість та достатня кількість поживних речовин для розвитку зелених овочів. Важливо, щоб земля під вирощування огірків була підготовлена до дренажу. Іншими словами, основа для розсади овочів повинна бути водопроникною, щоб волога застоювалась у верхніх шарах та швидко проходила донизу і насичувала коріння.

Експерти розповіли, який грунт підходить для вирощування огірків
Експерти розповіли, який грунт підходить для вирощування огірків

Обираючи ґрунт для огірків – варто зробити акцент на якість та реакцію на кислотність. Ідеальний варіант – це легкий та розсипчастий субстрат, нейтральний або слабокислий. Саме він створить найкращі умови для розвитку кореневої системи овочів на грядці та допоможе огірочкам найбільш повно розкриватися.

Ґрунт для вирощування огірків – це один із найважливіших факторів, від якого залежить і висока врожайність, і розвиток. При його виборі важливо подивитись на тип. Огірки краще за все ростуть на легких землях, які гарно пропускатимуть воду та повітря. Тому краще надавати перевагу піщаним і супіщаним ґрунтам. Вони швидко нагріваються весною та дозволяють посіяти насіння овочів раніше.

Експерти розповіли, який ґрунт підходить для вирощування огірків
Експерти розповіли, який ґрунт підходить для вирощування огірків

Щодо кислотності, то огірки краще за все ростуть в землі з невеликою кислотністю (рН6-6.5). Якщо ґрунт буде занадто кислим, то його попередньо підготовлюють до посіву огірків. Для цього вносять в нього органічні добрива чи попіл. Занадто лужний ґрунт коригують за допомогою сірки або аміачної селітри.

Особливу увагу приділяють родючості та дренажу ґрунту. Зокрема, дренажні характеристики ґрунту можна покращити, додавши до нього пісок або перліт. Це допоможе уникнути перенасичення землі вологою та забезпечить нею в достатній кількості кореневу систему овочів.

Враховуючи особливості ґрунту, можна обрати ідеальний сорт огірків. Адже деякі з них краще ростуть в супіщаних землях, а іншим більш до вподоби піщані ґрунти.

Схожі статті

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.