Вирощування кавунів у холодному кліматі – особливий процес, адже сама по собі ця баштанна культура дуже полюбляє тепло та сонячні ділянки. Кавуни та дині добре пристосувались до українського клімату і дають високі та солодкі врожаї, особливо, якщо видалося спекотне літо.
Для багтьох городників й досі є загадкою те, що іноді високий врожай баштанних культур можна зібрати навіть у дощову та холодну погоду. Проте, декілька хитрощів вирощування кавунів у холодних кліматичних умовах “Сенсації” вдалось дізнатись. Розповідаємо про них вам.
Правило № 1: Укриття

Щоб кавуни встигли вирости та дозріти до настання холодів – їх висівають у відкритий ґрунт ще на початку травня. Як відомо, в останній місяць весни погода ще мінлива і зворотні заморозки можуть нагрянути доволі неочікувано. Тому сіянці кавунчиків краще закривати протягом місяця пластиковою 1.5-літровою пляшкою. Основу парника з кавунами посипають піском, а зверху поливають теплою водою.
Поверх пляшки додатково встановлюють 5-літрову пляшку. В такому укритті баштанним культурам не страшні ніякі холоди.
Правило № 2: Полив

Коренева система кавунів уходить глибоко в ґрунт. І якщо грунтові води розташовані занадто високо – корені баштанної культури просто згниють. В такому випадку важливо спрямувати напрямок росту коріння кавунів вбік. Для цього між рядками формують борозни, в які під час посіву заливають воду.
Правило № 3: Контакт із ґрунтом
Якщо влітку зарядили дощі, то кавунчики на грядці можуть згнити. Тому бажано підкласти під плоди дерев’яну дощечку, щоб баштанні культури на контактували із землею.
Правило № 4: Місце
Кавуни будуть добре рости та родити на відкритих, добре освітлених сонцем ділянках і у піщаному ґрунті. Лише у період визрівання зав’язей цим баштанним культурам необхідно трохи тіні, щоб закривати нею плоди. Для її створення городники частіше за все використовують картон або старі газети.

Не забувайте про те, що кавунам потрібно і обрізання. Якщо плодів на кущі зав’язалось забагато – деякі з них доведеться видалити. Адже дозріти вони не встигнуть, але будуть забирати корисні речовини в інших кавунчиків. В умовах прохолодного літа на одному кущі залишають по 3-4 зав’язі, а решту – видаляють.