4 правила для вирощування кавунів у холодному кліматі: хоч у Львові, хоч у Києві – врожаю бути

Кавун – однорічна і дуже солодка ягода, яку окультурили в 2000 році до нашої ери. Його цінують за приємний смак та соковитість. Читайте у нашому матеріалі, як виростити кавуни у холодному кліматі.

Вирощування кавунів у холодному кліматі – особливий процес, адже сама по собі ця баштанна культура дуже полюбляє тепло та сонячні ділянки. Кавуни та дині добре пристосувались до українського клімату і дають високі та солодкі врожаї, особливо, якщо видалося спекотне літо.

Для багтьох городників й досі є загадкою те, що іноді високий врожай баштанних культур можна зібрати навіть у дощову та холодну погоду. Проте, декілька хитрощів вирощування кавунів у холодних кліматичних умовах “Сенсації” вдалось дізнатись. Розповідаємо про них вам.

Правило № 1: Укриття

Агрономи розповіли, як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату
Агрономи розповіли, як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату

Щоб кавуни встигли вирости та дозріти до настання холодів – їх висівають у відкритий ґрунт ще на початку травня. Як відомо, в останній місяць весни погода ще мінлива і зворотні заморозки можуть нагрянути доволі неочікувано. Тому сіянці кавунчиків краще закривати протягом місяця пластиковою 1.5-літровою пляшкою. Основу парника з кавунами посипають піском, а зверху поливають теплою водою.

Поверх пляшки додатково встановлюють 5-літрову пляшку. В такому укритті баштанним культурам не страшні ніякі холоди.

Правило № 2: Полив

Як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату
Як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату

Коренева система кавунів уходить глибоко в ґрунт. І якщо грунтові води розташовані занадто високо – корені баштанної культури просто згниють. В такому випадку важливо спрямувати напрямок росту коріння кавунів вбік. Для цього між рядками формують борозни, в які під час посіву заливають воду.

Правило № 3: Контакт із ґрунтом

Якщо влітку зарядили дощі, то кавунчики на грядці можуть згнити. Тому бажано підкласти під плоди дерев’яну дощечку, щоб баштанні культури на контактували із землею.

Правило № 4: Місце

Кавуни будуть добре рости та родити на відкритих, добре освітлених сонцем ділянках і у піщаному ґрунті. Лише у період визрівання зав’язей цим баштанним культурам необхідно трохи тіні, щоб закривати нею плоди. Для її створення городники частіше за все використовують картон або старі газети.

Як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату
Як вирощувати кавуни в умовах холодного клімату

Не забувайте про те, що кавунам потрібно і обрізання. Якщо плодів на кущі зав’язалось забагато – деякі з них доведеться видалити. Адже дозріти вони не встигнуть, але будуть забирати корисні речовини в інших кавунчиків. В умовах прохолодного літа на одному кущі залишають по 3-4 зав’язі, а решту – видаляють.

Схожі статті

Мармеладний сорт полуниці, що дозріває вже у червні та липні: саджанці, що варто придбати зараз

Полуниця цього сорту є надійною інвестицією в урожайність, якість та радість від вирощування однієї з найсмачніших ягід. Вона здатна приносити плоди двічі за один сезон.

Магнолії ростимуть в кожному городі та саду: сорт, що цвіте двічі за сезон і добре приживається

Цей сорт підкорить ваше серце й зробить ваш сад унікальним. Вражаючі квіти магнолії, яскравий аромат і витривалість створять ідеальні умови для справжньої гармонії та краси.

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.