Наприкінці літа плодоношення огірочків на домашніх грядках зазвичай припиняється. З наближенням осінньої прохолоди та дощів кількість врожаю знижується, а листя на огіркових кущах жовтіє. Проте, цього можна уникнути та зберегти культурні рослини свіжими до самого вересня або навіть жовтня. Звісно, за умови, що осінь буде теплою та сухою, без дощів.
“Сенсація” познайомить вас із двома хитрощами, які допоможуть максимально продовжити період плодоношення огірків на городі.
Секрет № 1: Підв’язування
Підв’язування кущів огірків значно полегшує процес догляду за ними. Завдяки цьому прийому рослина отримуватиме достатню кількість сонячного світла. Крім того, захворювання по типу борошністої роси, збудники яких ховаються в ґрунті – не будуть торкатись ані плодів, ані огіркових кущів.


Тож, якщо ви бажаєте продовжити плодоношення огірків на власній грядці – використовуйте вертикальний метод підв’язки. І результат вас точно порадує.
Секрет № 2: Щавлева кислота
Завдяки щавлевій кислоті листя на кущах огірків зберігатиме свою силу і зелений колір навіть восени. Для цього використовують спеціальний компост, у який додають листя щавелю або ревеню. Піввідра трав заливають водою у відрі та залишають настоюватись на 5-7 днів.

Коли цей час вийде – настій проціджують, а потім 1 його літр розводять в 10 літрах води. Кущі огірків обробляють по листу кожні 7 днів по листу до самої осені. Обприскування розпочинають до того, як на листях кущів з’являться перші ознаки хвороби.
Щоб захистити огірки від шкідників (наприклад, павутинного кліща) – поряд із ними на грядці висаджують декоративний щит. Це може бути запашна календула. Вона привабить на грядки корисних комах, а також відлякуватиме павутинного кліща.