2 хитрощі, які продовжать плодоношення огірків до пізньої осені: так роблять агрономи

Продовжити плодоношення огірків до пізньої осені – мрія багатьох городників. "Сенсація" розповість про 2 хитрощі, які допоможуть втілити цю мрію в реальність і куштувати свіжі огірки і в листопаді.

Наприкінці літа плодоношення огірочків на домашніх грядках зазвичай припиняється. З наближенням осінньої прохолоди та дощів кількість врожаю знижується, а листя на огіркових кущах жовтіє. Проте, цього можна уникнути та зберегти культурні рослини свіжими до самого вересня або навіть жовтня. Звісно, за умови, що осінь буде теплою та сухою, без дощів.

“Сенсація” познайомить вас із двома хитрощами, які допоможуть максимально продовжити період плодоношення огірків на городі.

Секрет № 1: Підв’язування

Підв’язування кущів огірків значно полегшує процес догляду за ними. Завдяки цьому прийому рослина отримуватиме достатню кількість сонячного світла. Крім того, захворювання по типу борошністої роси, збудники яких ховаються в ґрунті – не будуть торкатись ані плодів, ані огіркових кущів.

Городники пояснили, як зробити ґрунт під огірки легким і пухким
Городники пояснили, як зробити ґрунт під огірки легким і пухким
Як продовжити плодоносіння огірків до пізньої осені: експерти дали відповідь
Як продовжити плодоносіння огірків до пізньої осені: експерти дали відповідь

Тож, якщо ви бажаєте продовжити плодоношення огірків на власній грядці – використовуйте вертикальний метод підв’язки. І результат вас точно порадує.

Секрет № 2: Щавлева кислота

Завдяки щавлевій кислоті листя на кущах огірків зберігатиме свою силу і зелений колір навіть восени. Для цього використовують спеціальний компост, у який додають листя щавелю або ревеню. Піввідра трав заливають водою у відрі та залишають настоюватись на 5-7 днів.

Експерти розповіли, як продовжити плодоносіння огірків до пізньої осені
Експерти розповіли, як продовжити плодоносіння огірків до пізньої осені

Коли цей час вийде – настій проціджують, а потім 1 його літр розводять в 10 літрах води. Кущі огірків обробляють по листу кожні 7 днів по листу до самої осені. Обприскування розпочинають до того, як на листях кущів з’являться перші ознаки хвороби.

Щоб захистити огірки від шкідників (наприклад, павутинного кліща) – поряд із ними на грядці висаджують декоративний щит. Це може бути запашна календула. Вона привабить на грядки корисних комах, а також відлякуватиме павутинного кліща.

Схожі статті

Збільшуємо врожай смородини без добрив: йдемо на кухню і беремо це – лише 1 ложка у воду

Урожайність смородини безпосередньо залежить від інтенсивності запилення, тому дуже важливо знайти спосіб, який приверне до чагарників бджіл та інших комах.

Найсмачніші сорти картоплі 2025: що на пюре, а що на супчик — вибираємо з розумом

Для отримання найкращого результату під час приготування різних страв з картоплі, необхідно уважно обирати сорт. Адже його властивості напряму впливають на якість.

Вечором змащуємо 2 поліна кефіром та рушаємо спати: слимаків наступної ночі як не бувало

Слимаки на городі – велика неприємність для багатьох дачників. Щоб подолати їх, городники залучають різноманітні народні способи. Наприклад – кефір. Розповідаємо про цей екологічний спосіб далі.

Простий оцет, а такий результат! Неймовірно швидке прибирання: 3 хвилини і вдома чисто

Іноді хочеться бути вдома настільки ефективною, наскільки це колись вдавалося героїні "Відчайдушних домогосподарок" Брі Ван Декамп. І частиною цього таланту є знання з приготування миючих засобів.

Колір має значення! Які 4 сорти аґрусу стануть окрасою саду: рожеві та жовті ягоди, наче перли

Аґрус радує сумлінних садівників не лише своїм неповторним смаком, а й різноманітністю ягід усіляких квітів, які нагадують скриньку з коштовностями.

Хто сказав, що кавуни ростуть лише на півдні? Виростіть їх на балконі у пластиковій пляшці

Якщо хочеться влітку соковитого та солодкого кавуна, подумайте, можливо, краще спробувати виростити його на власному балконі? Розповідаємо, як це зробити.