Мʼята не така проста: чому не варто саджати її біля будинку – 2 причини, про які ви не знали

М'ята здається ідеальною рослиною для посадки на ділянці. Вона має приємний аромат, використовується в кулінарії та медицині і часто стає частиною ландшафтного дизайну.

Існує безліч найрізноманітніших сортів, які можуть привернути Вашу увагу. Є м’ята, яка пахне лимоном, є з ароматом яблука. Різні сорти мають відмінності у формі листя, довжині суцвіття, пристосованості, тощо.

Однак, існує думка, що висаджувати м’яту біля будинку, як це часто роблять жителі приватних секторів, не варто. В чому причина?

Чому не варто саджати біля будинку м’яту

Городники розповіли, чому не варто саджати біля будинку м’яту

Найголовніша проблема полягає у її розростанні. Справа в тому, що м’ята має міцне коріння, яке швидко починає поширюватися у різні сторони, і згодом стає дуже важко контролювати рослину і доволі нелегко її видалити назовсім.

А це ще й проблема для інших рослин, яким доводиться конкурувати з м’ятою за ресурси у грунті. Врешті-решт, дана трава стає справжнім загарбником.

Друга проблема — це привабливість для багатьох комах, у тому числі шкідників. М’ята має сильний аромат, який може стати справжнім медом і для мух з комарами, і для жуків, які охоче поласують вашими трояндами, кущами і навіть ягодами.

Зверніть свою увагу, що м’ята також часто стає причиною алергії. І інколи її симптоми помітити інколи непросто.

Якщо все ж таки хочеться посадити м’яту, щоб завжди мати можливість заварити свіжий чай, краще обрати її місце на городі, де буде вдосталь ресурсів для всіх культур, а м’ята не буде нікому заважати.

Але також необхідно відмітити, що дана рослина часто використовуються в групових посадках, однак, її зростання обмежують мішком або горщиком, який закопують разом з корінням в грунт. Це значно спрощує пересадку та видалення куща, коли виникне така необхідність.

Городники розповіли, чому не варто саджати біля будинку м’яту

І, звичайно, радимо Вам висаджувати м’яту, яка володіє хорошими декоративними властивостями з яскравими салатовими стеблами і листям, а також фіолетовими квітками.

Схожі статті

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!