Піони та петунії назавжди в прольоті: аромат цього багаторічника відчутний за 2 кілометри

Якщо ви хочете, щоб на подвір'ї пахло, наче парфумами, то у вас є прекрасний варіант. Аромат цього багаторічника неможливо не помітити в повітрі.

Піони — неймовірна квітка, однак, вони доволі мало цвітуть. Усього тиждень, і цей процес закінчився. А якщо погода раптом зіпсується, то вся ця історія може закінчитися і за декілька днів.

Петунія, яка дуже легка у догляді і являється однорічником взагалі майже не пахне, і хоча їй часто віддають перевагу, в ароматі вона поступається іншим представникам свого царства.

Квітникарі розповіли, який багаторічник посадити вдома

Квітникарі розповіли, який багаторічник посадити вдома

Що ж посадити, якщо хочеться, аби на подвір’ї панував стійкий приємний запах, і він ніколи не зникав? Відповідь є! У такому випадку досвідчені квітникарі саджають у себе матіолу.

Чим ближче настання ночі, тим ароматнішими стають її квіти. За цю рослину прозвали нічною фіалкою.

Квітникарі розповіли, який багаторічник посадити вдома

Рослина з травʼянистими або здерев’янілими стеблами висотою приблизно у півметра. Цвіте усе літо та восени. Квітки діаметром 5 сантиметрів, з легким ароматом і яскравими кольорами. Віддає перевагу сонячним ділянкам з пухкою, дренованою і родючою землею. Вирощують розсадним способом з березня і прямим посівом у відкритий ґрунт у кінці квітня. Рекомендується посадка на відстані 30 сантиметрів. Використовується для оформлення клуб, але також для зрізу.

Є велика кількість сортів даної квітки, в тому числі гібриди, які живуть декілька років.

Квітка абсолютно не примхлива у догляді. Потребує регулярного поливу, а також внесення добрив, якщо земля збідніла. І звичайно необхідно захищати свій сад від шкідників.

Квітникарі розповіли, який багаторічник посадити вдома

Як варіант поруч з матіолою також можна посадити гіпсофілу, яка часто супроводжує різні квітки у букетах як додаткова декорація. Хоча гіпсофіла не пахне, вона має хороші декоративні якості, довго стоїть у саду, а також в букетах.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.