Часник розміром з кулак: гарантовано отримаєте великий урожай, якщо внести ці 3 підживлення

Більшість городників саджають часник восени, але якщо ви не встигли, можна зробити це навесні. Він встигне вирости і дати добрий урожай, якщо ви зробите все правильно.

Зазвичай в Україні часник висаджують восени перед настанням заморозків, проте якщо ви з якихось причин не зробили цього, то не переживайте, все ще можна встигнути. Досвідчені городники вважають, що найоптимальнішим терміном для посадки ярого часнику є середина квітня чи початок травня залежно від регіону. Зазвичай орієнтуються на температуру повітря, яка має стабільно прогрітися до 8 градусів тепла.

Зазначимо, що середній термін дозрівання для весняного часнику трохи довший, ніж посадженого у відкритий ґрунт восени і становить у середньому від 95 до 110 днів, залежно від сорту. Ще одна дуже важлива деталь – весняний часник вимагає особливої ​​уваги і для того, щоб отримати стабільно високий урожай з великими плодами з розміром у кулак, городник обов’язково має зробити ці три простих кроки.

Як виростити часник розміром у кулак

Йдеться про підживлення часнику, які допоможуть йому розвиватися та формувати великі головки. Дуже важливо дотримуватися правильної черговості.

Отже, перше весняне підживлення часнику – це азотні добрива. Для приготування вам знадобиться 10 літрів води та 2 ст. ложки карбаміду, які розлучаються у рідині. Перед підживленням не забудьте добре розпушити ґрунт, щоб добрива проникло вглиб.

Друге підживлення часнику проводять через 14 днів. Цього разу це будуть комплексні добрива, які складаються з нітрофоску, що містить азот, фосфор і калій. Знадобиться 10 л води та 40 г суміші. Досвідчені городники попереджають, що це підживлення необхідно проводити рано-вранці або перед заходом сонця ввечері.

Як виростити часник розміром у кулак
Як виростити часник розміром у кулак

Третє підживлення, яке допоможе врожаю підвищити стійкість до захворювань і значно покращить смакові якості часнику проводять у середині літа. Це добрива на основі калію. Знадобиться 10 л води та 20 г сульфату. Розрахунок на 1 кв. м грядки.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.