Є маса секретів для запобігання появи цієї хвороби у розсади. Адже вилікувати рослини, які підчепили її вже неможливо.
Рекомендується контролювати рівень вологи у парнику під час вирощування паростків, не допускати сильних перепадів температур, регулярно провітрювати рослини та загартовувати їх. І, звичайно, необхідно використовувати знезаражену землю.
Для цього необхідно придбати її або в садовому магазині, або термічно обробити в домашніх умовах.
Але навіть ці кроки іноді можуть не врятувати від даної напасті, і тоді доволі складно зрозуміти, що робити далі.
Що робити, якщо розсада захворіла на чорну ніжку?

Якщо розсада вже захворіла на чорну ніжку, потрібно всі уражені частини рослини видалити, зупинити полив, а землю посипати тонким шаром сухого піску. Таким чином вдасться перерозподілити вологу, а також швидко знизити її рівень. Так як грибкові захворювання мають потребу у воді, розповсюдження грибка зменшиться або взагалі зупиниться.
Після цього не можна допускати різких перепадів температури та її зниження до +16 °C. Окрім цього, рекомендується якомога швидше висадити свою розсаду у відкритий ґрунт, якщо буде така можливість. Принаймні, не затримуйте рослини у парничку.
Нагадуємо, що підживлення паростків у цей період також є важливим кроком для їх захисту, так як здорові рослини набагато стійкіші до захворювань. Найбанальнішим методом їх зміцнення може стати підживлення золою, яка містить в собі велику кількість мінеральних речовин, що необхідні для розвитку дорослим та маленьким рослинам.
Для уникнення проблем також можна оприскувати розсаду розчином молока і води. Таким чином на паростках буде захисний бар’єр, а земля буде насичуватися кальцієм.
Але головне — дотримуватися основних правил догляду: відсутність протягів, сильних перепадів температур, регулярне освітлення сонячним промінням або спеціальними садовими лампами.