Посипте цим землю – і розсада не хворітиме на чорну ніжку: простий секрет, а такий ефект!

На шляху до отримання красивого та багатого врожаю найскладнішим випробуванням може стати поява чорної ніжки. Що ж робити, якщо вона вже тут?

Є маса секретів для запобігання появи цієї хвороби у розсади. Адже вилікувати рослини, які підчепили її вже неможливо.

Рекомендується контролювати рівень вологи у парнику під час вирощування паростків, не допускати сильних перепадів температур, регулярно провітрювати рослини та загартовувати їх. І, звичайно, необхідно використовувати знезаражену землю.

Для цього необхідно придбати її або в садовому магазині, або термічно обробити в домашніх умовах.

Але навіть ці кроки іноді можуть не врятувати від даної напасті, і тоді доволі складно зрозуміти, що робити далі.

Що робити, якщо розсада захворіла на чорну ніжку?

Експерти розповіли, для чого потрібні
Що робити, якщо розсада захворіла на чорну ніжку?

Якщо розсада вже захворіла на чорну ніжку, потрібно всі уражені частини рослини видалити, зупинити полив, а землю посипати тонким шаром сухого піску. Таким чином вдасться перерозподілити вологу, а також швидко знизити її рівень. Так як грибкові захворювання мають потребу у воді, розповсюдження грибка зменшиться або взагалі зупиниться.

Після цього не можна допускати різких перепадів температури та її зниження до +16 °C. Окрім цього, рекомендується якомога швидше висадити свою розсаду у відкритий ґрунт, якщо буде така можливість. Принаймні, не затримуйте рослини у парничку.

Нагадуємо, що підживлення паростків у цей період також є важливим кроком для їх захисту, так як здорові рослини набагато стійкіші до захворювань. Найбанальнішим методом їх зміцнення може стати підживлення золою, яка містить в собі велику кількість мінеральних речовин, що необхідні для розвитку дорослим та маленьким рослинам.

Для уникнення проблем також можна оприскувати розсаду розчином молока і води. Таким чином на паростках буде захисний бар’єр, а земля буде насичуватися кальцієм.

Але головне — дотримуватися основних правил догляду: відсутність протягів, сильних перепадів температур, регулярне освітлення сонячним промінням або спеціальними садовими лампами.

Схожі статті

Не розсада, а міцненькі дубки: поливаємо перці цим еліксиром і через 3 дні “вау” результат

Цей домашній еліксир зробить диво з вашою розсадою перців. Не потрібно бігти у магазин й купувати дорогі добрива. Усе, що треба, є вдома у вас під руками!

Саме час це зробити, бо буде пізно: завжди саджаю ці 5 квітів у березні – цвітуть і пахнуть

Квітникарі з усіх сил вже готові починати висівати рослини на ділянці, які зроблять їхній сад в сто разів привабливішим - ці 5 квітів вже готові до вирощування, тому дійте.

Довго чекати сходи не доведеться: як швидко виростити петрушку — сусіди і кліпнути не встигнуть

Часто петрушку доводиться чекати доволі довго. Але насправді її можна виростити набагато швидше. Що для цього зробити? Відповіді в нашому матеріалі.

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.