Якщо довіряти порадам Місячного календаря 2025 року, то вже на початку березня варто зайнятись посівом ранніх городніх культур, які не бояться холодів та морозів. Розповідаємо, які 4 рослини не бояться заморозків і мерзлої землі.
Шпинат
Шпинат – вітамінна рослина, яку варто посадити на ділянці із настанням весни. Культура добре витримує короткочасні зниження температури. Зелень проростає навіть при температурі повітря у +2 градуси. Тому її точно можна обрати для посіву у березні. Зробіть це відразу після відлиги і врожай шпинату вас порадує.
Перші листочки шпинату можна зривати через 3-4 тижні після появи перших сходів. Шпинат можна додати до супів, салатів та других страв. Культура любить рости на сончних ділянках із родючим ґрунтом. Рясний врожай шпинату забезпечать своєчасне проріджування сходів та гарний полив.
Кріп
Кріп – одна із найневибагливіших культур, яку багато господинь висівають на городі вже на початку березня. Насіння культури здатне проростати крізь промерзлий ґрунт при температурі навколишнього повітря +3…+5 градусів. Сходи кропу здатні витримувати морози до -6 градусів.
Перші зелені пучки зрізають через 30-40 днів після появи перших сходів. Зелень використовують для приготування салатів, маринадів та супів.

Кріп любить рости на сонячних ділянках з помірною вологістю ґрунту. Висівають його кожні 2 тижні, поступово оновлюючи грядочки. Витривалість кропу до заморозків робить його ідеальною культурою для раннього посіву.
Редис
Редис – один із найперших овочів, які можна висівати у відкритий ґрунт вже у березні. Ця культура витримує зниження температури повітря до -5 градусів та швидко проростає навіть за прохолодної погоди. До того ж редис має короткий вегетаційний період, тому перші врожаї вдасться зібрати вже через 18-25 днів після посіву.

Редиска добре росте в дренованих та легких ґрунтах. Для отримання соковитих плодів її потрібно регулярно та рясно поливати.
Насіння редису висівають не надко густо – інакше коренеплід виросте дрібним та деформованим.
Морква
Морква – ще один коренеплід, який добре переносить прохолодну і навіть морозну погоду. Сіяти його можна вже у березні, коли повітря прогрівається до +4…+6 градусів. Молоді сіянці моркви здатні витримати заморозки до -4 градусів.

Морква добре росте в супіщаних та легких ґрунтах. Бажано, щоб в них не було надлишку азоту – інакше помаранчеві коренеплоди деформуються.
Щоб пришвидшити проростання моркви – насіння перед посадкою замочують у воді або ж змішують із крупнофракційним піском. Важливо, щоб ґрунт на ділянці з морквою був помірно вологим – інакше коренеплоди будуть сильно розтріскуватися. Пам’ятайте, що морква росте повільніше за інші коренеплоди. Проте, її перший врожай можна збирати вже на початку літа, у червні.