Через ці помилки лілії ніколи не зацвітуть пишними шапками – 3 заборонені місця для вирощування

Лілія не надто вибаглива квітка, якщо знати чого вона потребує під час вирощування і де її слід висаджувати взагалі - квітникарі розставили всі крапки над "і".

Посадку лілій квітникарі проводять як навесні, так і восени. Весняна посадка зазвичай припадає на першу половину квітня, адже якщо їх посадити пізніше, то лілії можуть вирости слабкими та хворіти.

Однією з переваг посадки лілії весною є відсутність потреби в додатковому захисті ділянки, а саме не потрібно її накривати, адже восени ця процедура є необхідною. При весняній посадці немає загрози замерзання або загнивання цибулин, які легко можна зберігати в холодильнику чи підвалі.

Квітникарі назвали місця, де лілії краще не вирощувати
Квітникарі назвали місця, де лілії краще не вирощувати

Для успішного вирощування лілій, важливо обрати добре освітлену та захищену від вітрів ділянку, ґрунт повинен бути добре дренованим, пухким і родючим. Не варто саджати лілії в низинах, де може затримуватись волога, адже це може призвести до загнивання цибулин, а також рослина може захворіти на грибкові захворювання.

Перед початком квітневої посадки слід підготувати землю на ділянці. Необхідно перекопати ґрунт на глибину 40 см. Для виведення зайвої вологи необхідно додати дренажний матеріал у вигляді річкового піску або гравію. Щоб покращити родючість, рекомендується внести перегній або фосфорно-калійні добрива, а також використати деревну золу чи вапно, щоб знизити кислотність ґрунту.

Квітникарі назвали місця, де лілії краще не вирощувати
Квітникарі назвали місця, де лілії краще не вирощувати

Весняна посадка передбачає дезінфекцію посадкового матеріалу фунгіцидами, наприклад, розчин Фундазо. Для посадки підготуйте лунки глибиною 6 см для маленьких цибулин і 17 см для великих. Відстань між рослинами має бути до тридцяти сантиметрів.

Після посадки їх потрібно добре зволожити. Для високорослих сортів краще встановити опори і підвʼязувати рослини під час росту, щоб не зламались стебла під вагою бутонів чи погодні умови.

Схожі статті

Не рвіть кульбаби з коренем: вони роблять для городу більше, ніж ви – 3 причини їх не чіпати

Ми звикли до думки, що кульбаби необхідно одразу виривати, аби вони не розповсюджувалися на ділянці та не заповнили грядки. Але чи мали ми рацію?

1 ложка на 10 л і розсада затопить врожаєм: секретний метод від сусіда-огородника

Щоб виростити міцну розсаду, немає потреби водити навколо неї хороводи, просто додайте 1 чайну ложку цього продукту на 10 л води і побачите, що станеться.

Агрономи всі як 1 радять цей сорт помідорів: його єдина проблема – у величезному врожаї

Низькорослі томати сорту "Десперадо" ідеально підходять для вирощування у відкритому ґрунті та контейнерах. Цей сорт має товстий стовбур та відрізняється великою врожайністю.

Названо 2 добрива, яких яблуня в березні потребує більше, ніж повітря: коштують копійки

Щоб яблуня вродила, подбайте про внесення цих двох добрив в березні. Вони коштують справжні копійки, а дерево має потреба в них, як в повітрі.

Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

6 рослин, які процвітають на глинистому ґрунті: поради для українських садівників

Садовий ґрунт буває різних типів і кожен із них – зі своїми особливостями. Глинисту землю можна впізнати за структурою та виглядом. Розповідаємо, які рослини можна висаджувати в глинистому ґрунті.