Чим обприскати розсаду: 3 “пшика” – і корені та стебла ростуть наввипередки

Вирощування розсади в домашніх умовах має свої особливості. Щоб корені та стебла швидко розвивались та міцнішали – потрібно обробити сходи поживним розчином. Розповідаємо, як його приготувати.

Щоб виростити розсаду із міцним стеблом – необхідно після появи перших сіянців правильно їх обробити. Багато городників не довіряють хімічним препаратам і тому намагаються віднайти гарний народний засіб, щоб зміцнити корені та стебла молодої розсади.

Щоб молоді сіянці росли в горщиках чи контейнерах наввипередки – дачники часто використовують перевірений народний засіб із використанням бурштинової кислоти. Цей препарат не дарма вважають гарним стимулятором для росту розсади. В підготовці до нового дачного сезону їй точно не буде рівних.

Агрономи розповіли, чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла
Агрономи розповіли, чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла

Бурштинова кислота – ефективний засіб для зміцнення імунітету рослини. Вона добре впливатиме  на ріст розсади на усіх етапах розвитку. Особливо гарно компонент впливатиме на молоді сіянці розсади. Якщо в рослин коренева система невелика, то завдяки бурштиновій кислоті збільшиться засвоюваність макроелементів та мікроелементів з ґрунту.

Ще одна властивість бурштинової кислоти полягає в тому, що вона прискорює метаболізм рослин та є учасником синтезу важливих органічних сполук в тканинах молодої розсади.

Водночас слід пам’ятати про те, що бурштинова кислота не є добривом. Ця речовина – стимулятор росту молодої розсади. Вона не може надати рослинам необхідні поживні речовини, а лише допоможе їх засвоїти. Тому про добрива забувати не варто.

Як правильно застосувати бурштинову кислоту для зміцнення розсади?

Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла
Чим обприскати розсаду, щоб вона швидко росла

Щоб обприскати розсаду на першому етапі вирощування – готують розчин з 1-2 таблеток бурштинової кислоти. Їх розводять в 1 літрі чистої води. Потім готовий препарат заливають в пульверизатор та обприскують молоді сіянці по листку. Досвідчені городники радять проводити цю процедуру рано вранці або пізно ввечері.

Схожі статті

Японський метод посадки картоплі: вродить в 2 рази більше – будете збирати з городу мішками

Городники мають безліч ідей того, як можна вирощувати картоплю та подвоювати врожай. Один з найпопулярніших методів — японський, і ми розповімо, в чому він полягає.

Коли садити буряк на розсаду? Посівний календар 2025 – залишилося декілька хороших дат

Коли потрібно висівати буряк? У нашому матеріалі розповідаємо про найкращі дати за посівним календарем, а також даємо поради щодо вирощування.

5 найсолодших сортів айви з величезними плодами: не червива і шикарна в консервації

Айва є не частим гостем на городі у дачників, адже ця культура є досить незвичайною для вирощування в Україні - пʼять сортів цього дерева, які є найкращими для посадки.

Як виростити ідеальну лаванду? Купляємо 1 кущ – робимо із нього 10: аромат на увесь сад

Лаванда славиться не лише своїми розкішними квітами, а й пахучістю на весь сад, тож дачники і вирощують її на своїх ділянках, щоб прикрасити територію. Що потрібно знати?

Розумний сад 2025: що можна посадити на місці старого малинника, а що категорично не можна

Як бути з ділянкою, на якій раніше ріс малинник, щоб родюча земля не була порожньою і приносила користь? Поради агрономів із дуже великим стажем.

Урожай без зайвих “мешканців”: 5 кроків, щоб назавжди забути про шкідників на городі

Якщо хочете, щоб грядки були красивими, здоровими і без зайвих "мешканців", то потрібно обов'язково зробити ці п'ять простих кроків, які обов'язково приведуть до хорошого врожаю.