Залийте шкаралупу рідиною й дочекайтеся реакції – найкраща підживка кальцієм для всіх рослин

Неймовірне добриво з великим вмістом кальцію можна приготувати в домашніх умовах і ощасливити усі свої рослини. Як це зробити розповідаємо в нашому матеріалі.

Будь-який живий організм на планеті потребує кальцій для розвитку та життєдіяльності. Це фантастичний мікроелемент, який постійно нас оточує. Саме тому, ніяких проблем в тому, аби знайти його у себе вдома немає, адже він завжди під рукою.

Елементарно, кальцій може знаходитися у залишках їжі, в породі, тощо. Але найбільша його кількість в нашому холодильнику концентрується в курячих яйця.

Напевно ви знаєте, що велика кількість людей навіть робить спеціальний порошок зі шкарлупи, щоб підтримати своє здоров’я. І так само, з неї можна зробити підживлення для своїх рослин. У нашому матеріалі розповідаємо, як приготувати добриво.

Як приготувати добриво з яєчної шкаралупи

Довгожителі розповіли, чи потрібно мити шкаралупу від яєць
Як приготувати добриво з яєчної шкаралупи

Для того, щоб зробити необхідний розчин для початку збираємо шкаралупу. Необхідно добре її вимити. Після цього викладаємо її на протвень та висушуємо в духовці протягом 15 хвилин.

Збираємо шкарлупу, поміщаємо її в блендер та перебуваємо до стану порошка. Після цього поміщаємо в банку, заливаємо воду і додаємо 2-3 столових ложки оцту.

Почнеться піноутворення. Розчин має зреагувати. Після цього закриваємо банку і залишаємо настоюватися приблизно на 2-3 тижні. Після цього добрива можна використовувати, попередньо його розчинивши у воді.

Пам’ятайте, що о добрива кисле середовище. Тому воно ідеально підійде у підвищенній концентрації для лужного ґрунту, однак, для кислотного його краще не використовувати.

Дачники розповіли, яка спеція захистить молоді рослини від хвороб
 Як приготувати добриво з яєчної шкаралупи

Також нагадуємо, що за кислотністю землю в принципі необхідно слідкувати, так як більшість рослин все ж таки надає перевагу нейтральному середовищу. Однак, є багато представників флори, які мають специфічні фактори росту, у тому числі підвищена кислотність чи лужність ґрунту.

Добриво з кальцієм, до речі, може зберігатися доволі довго.

Схожі статті

Збільшуємо врожай смородини без добрив: йдемо на кухню і беремо це – лише 1 ложка у воду

Урожайність смородини безпосередньо залежить від інтенсивності запилення, тому дуже важливо знайти спосіб, який приверне до чагарників бджіл та інших комах.

Найсмачніші сорти картоплі 2025: що на пюре, а що на супчик — вибираємо з розумом

Для отримання найкращого результату під час приготування різних страв з картоплі, необхідно уважно обирати сорт. Адже його властивості напряму впливають на якість.

Вечором змащуємо 2 поліна кефіром та рушаємо спати: слимаків наступної ночі як не бувало

Слимаки на городі – велика неприємність для багатьох дачників. Щоб подолати їх, городники залучають різноманітні народні способи. Наприклад – кефір. Розповідаємо про цей екологічний спосіб далі.

Простий оцет, а такий результат! Неймовірно швидке прибирання: 3 хвилини і вдома чисто

Іноді хочеться бути вдома настільки ефективною, наскільки це колись вдавалося героїні "Відчайдушних домогосподарок" Брі Ван Декамп. І частиною цього таланту є знання з приготування миючих засобів.

Колір має значення! Які 4 сорти аґрусу стануть окрасою саду: рожеві та жовті ягоди, наче перли

Аґрус радує сумлінних садівників не лише своїм неповторним смаком, а й різноманітністю ягід усіляких квітів, які нагадують скриньку з коштовностями.

Хто сказав, що кавуни ростуть лише на півдні? Виростіть їх на балконі у пластиковій пляшці

Якщо хочеться влітку соковитого та солодкого кавуна, подумайте, можливо, краще спробувати виростити його на власному балконі? Розповідаємо, як це зробити.