Висаджую його вже 3 роки – нереально смачний: як виростити батат у домашніх умовах

Батат нині користується великою популярністю серед дачників і все більше вдаються до його вирощування - що потрібно знати про посадку і догляд культури?

Останнім часом батат є дуже популярним овочем для вирощування. Ця культура потребує тепла, родючого ґрунту та правильного догляду. Батат родом з Колумбії та Перу. Через свої корисні властивості та високий вміст поживних речовин, він швидко здобув популярність в різних країнах. Щоб виростити батат, городники використовують метод пророщування бульб. Можна купити насіння цієї рослини і висіяти.

Варто зазначити, що насіння культури має високу схожість. Перш ніж висівати, насіння слід помістити на 24 години в теплу воду, потім його обовʼязково потрібно знезаразити, щоб заздалегідь уникнути різних захворювань. Після обробки насіння необхідно висушити.

Городники розповіли, як виростити батат із насіння в домашніх умовах
Городники розповіли, як виростити батат із насіння в домашніх умовах

Субстрат для вирощування розсади повинен бути родючим, легким і пухким, тому ідеально підходить суміш перегною, дернової землі та піску в однакових пропорціях. Перед посівом ґрунт краще продезінфікувати (прогріти в духовці).

Насіння батату слід занурити у вологий субстрат на глибину 2 см, потім ущільнити і полити. Далі посіви потрібно накрити та утримувати в гарно освітленому місці, де температура буде 20 градусів, поки не з’являться перші сходи.

Городники розповіли, як виростити батат із насіння в домашніх умовах
Городники розповіли, як виростити батат із насіння в домашніх умовах

Висаджувати розсаду батату в ґрунт необхідно тоді, коли температура повітря буде стабільно +20. У південних регіонах городники висаджують цю культуру наприкінці квітня. Батат росте на сонячних місцях, де немає протягів. Ґрунт повинен бути супіщаним або суглинним з низькою кислотністю та високим вмістом азотом.

Перед посадкою з розсади слід видалити всі листки, залишивши кілька верхніх пар. Після висаджування землю потрібно ущільнити навколо, полити, а кожен сіянець накрити банкою зі скла чи половиною пластикової пляшки. Як тільки на рослинах зʼявляться нові листки, то покриття слід зняти.

Схожі статті

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.

4 дії і вродить, як ніколи: роблю це з буряком кожного року, а потім насолоджуюсь МЕГА плодами

Буряк потребує ретельного догляду зі сторони дачника, щоб в подальшому віддячити у вигляді гарних плодів - що потрібно знати і що робити? Подробиці.

Перепробувала всі – ці 5 найкращі: сорти цибулі, які точно не залишать вас з пустими руками

Правильно підібраний сорт заздалегідь визначає, яким буде врожай - великим чи не дуже, солодким чи гірким і так далі - яку цибулю посадити на ділянці вже навесні?

“Живучий” сорт кабачків: посадили і забули – 10 кущів, а врожаю вистачить на всіх

Кабачки висаджують багато дачників, адже з ними готується безліч смачних страв, але тоді постає питання, який сорт посадити, щоб точно були величезні плоди та МЕГА врожай.