Як перемогти фітофтороз? Помідори більше не злякають ні дощі, ні тумани – 2 дієвих методи

Для дачників і городників фітофтороз є справжнім випробуванням. Насамперед, на міцність своїх нервів! Але, є кілька методів, які можуть легко та просто вирішити навіть це питання!

Уже на початковому етапі вирощування томатів, кожен садівник починає перейматися про те, якби не було фітофторозу. Адже, завжди, легше попередити, ніж потім уже відновлювати пошкоджені помідори по факту. Фітофтороз з’являється на помідорах і активно проявляється в умовах підвищеної вологості, дощів і туманів. Утім, уже давно існує декілька ефективних методів, які дозволяють значно знизити імовірність появи цієї інфекції на томатах.

Перший метод — це правильний вибір сорту. На ринку існують спеціальні сорти помідорів, які мають підвищену стійкість до фітофторозу. Вибір таких сортів надає можливість суттєво зменшити потребу в хімічних обробках і спростити догляд за рослинами. Обираючи насіння, звертайте увагу на інформацію від виробників про стійкість до захворювань, зокрема фітофторозу. Такі помідори можуть краще переносити дощову погоду та зберігатися в умовах високої вологості.

Городники пояснили, які 2 методи успішно протидіють фітофторозу на томатах
Городники пояснили, які 2 методи успішно протидіють фітофторозу на томатах

Другий важливий метод – це своєчасне застосування біологічних препаратів і народних засобів для профілактики. Серед них особливо ефективними є настої з часнику, маргариток або відвари з дубового листя. Вони мають природні антисептичні властивості і допомагають зміцнити рослини, знижуючи ризик інфекції.

Також можна використовувати засоби на основі мікроорганізмів, що пригнічують розвиток патогенних грибків. Вони безпечні для навколишнього середовища і не завдають шкоди корисним комахам. Профілактичні обробки потрібно проводити регулярно, з інтервалами в декілька тижнів, щоб максимально знизити ймовірність розвитку хвороби. Профілактика завжди ефективніша, ніж лікування, тому, слід вчасно подбати про свій майбутній урожай.

Схожі статті

Така обробка врятує аґрус від білого нальоту: обприскайте кущі з 15 по 31 березня цим розчином

Білий наліт на аґрусі – це ознака борошнистої роси, яка здатна повністю позбавити господарів ягідного врожаю. Щоб цього не сталось – обприскайте кущі з 15 по 31 березня ефективним розчином.

Красива, сонячна квітка: як правильно підготувати цибулини гладіолуса до посадки – інструкція

Ці нехитрі підготовчі процедури дозволять отримати красиві та здорові гладіолуси, які будуть радувати своїм яскравим цвітінням довгі та довгі роки.

Цей засіб – справжній “хижак” для павутинного кліща: огірки будуть плодоносити весь 2025-й

Павутинний кліщ - явище не з приємних, адже саме цей шкідник значно пошкоджує огірки, і в результаті дачники отримують зовсім не той врожай, на який розраховували - як їх прибрати з ділянки?

У чому секрет успішного вирощування томатів: якщо зробити все правильно, то буде мега-урожай

Експерти розкрили секрет успішного вирощування томатів, які є найпопулярнішим овочом у всьому світі вже багато століть. Цей соковитий та смачний помідор зводить з розуму всіх гурманів!

Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.

Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.