Енциклопедія для городників-аматорів і не тільки: як “розрахувати” ідеальну овочеву грядку

Ці знання допоможуть не лише грамотно спланувати город, а й підібрати потрібні культури, які наприкінці сезону обов'язково дадуть мега крутий урожай!

Абсолютно всі городники-початківці ставлять ті самі питання – як і що садити на своїй присадибній ділянці? Які культури краще вибрати? Як грамотно розмістити грядки? Якщо знати відповіді та враховувати всі нюанси, можна не тільки отримати гарну доглянуту ділянку, але й виростити мега крутий урожай навіть новачкам!

Як “розрахувати” ідеальний город?

Насамперед необхідно зробити план посадок. Щоб розібратися та наочно побачити, як розташування грядок, візьміть великий аркуш паперу та після точних вимірів накресліть план ділянки в масштабі. Вкажіть усі споруди, які вже є. Зробіть відразу кілька копій креслення, щоб опрацювати 2-3-5 і т.д. варіантів. Позначте вільні ділянки та підпишіть ступінь їхньої освітленості, а також позначте, куди падає тінь. Вкажіть джерело води.

Городники розповіли, які овочі потрібно посадити поруч із помідорами
Городники розповіли, які овочі потрібно посадити поруч із помідорами

Далі напишіть список культур, які ви хотіли б вирощувати на своєму городі. В Україні найчастіше садять – томати, перці, огірки, капусту та картоплю. Особливо популярні баклажани, кабачки, буряк, ріпа, рання редиска. Останнім часом активно садять гарбузи, дині та кавуни. Не обходиться без зелені – салатів та приправ. З ягід популярна полуниця та суниця. Кущі – смородина, малина та аґрус.

Як правильно обігріти ґрунт на городі
Як правильно обігріти ґрунт на городі

Напишіть повний список, а потім викреслюйте їх за принципами:

  • Почніть із тих, які важко вирощувати і на які витрачається багато часу.
  • Викресліть ті, що легше купити, ніж вирощувати.
  • Потім заберіть ті, яким неможливо створити потрібні умови.

Визначившись з асортиментом, можна приступати до зразкового плану городу. При цьому важливо враховувати, які культури добре почуваються у тіні, а яким необхідно максимально сонця. Обов’язково вивчіть сумісність культур, адже від цього залежить врожай.

Схожі статті

Тільки у березні, а потім буде пізно: що зробити, щоб тюльпани завжди буйно та яскраво цвіли

Після зимової сплячки експерти рекомендують провести з тюльпанами кілька маніпуляцій, після чого вони будуть пишно та яскраво цвісти. Обов'язково зробіть це у березні.

Тільки природні стимулятори: розкрили головний секрет підвищення схожості насіння – без хімії

Багато городників, щоб значно підвищити схожість посадкового матеріалу, використовують стимулятори на основі хімічних елементів. Є чудова альтернатива.

Обов’язково зробіть це у березні 2025 – примножите урожай. Перша обробка від моніліозу

Саме перший місяць весни є ідеальним часом для того, щоб обробити всі свої дерева та кущі проти цього грибкового шкідника. Адже, це впливає на весь подальший урожай!

Проросте і за температури +2: посійте цю зелень зараз і Великдень зустрінете із зеленою грядкою

Ця зелень може прорости навіть за прохолодної температури. А це, озеленить вашу грядку вже до Великодня. При цьому, така зелень не потребує особливого догляду чи клопоту!

Ось на яку грядку агрономи ніколи не садять капусту: качани будуть дрібні і обліплені слимаками

Інколи достатньо невеличкої помилки, і капуста не дає очікуваного врожаю. Що такого ви могли зробити, що призвело до подібного результату? Вчимося саджати її правильно.

Взагалі не потребують поливу: 3 розкішні рослини допоможуть вам заощадити і час, і воду

Рослини, що не потребують постійного поливу, є ідеальним вибором для зайнятих людей. Насамперед, тих, які мріють створити оазу зелені в своєму домі без зайвих зусиль.