Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.

У полуниці не тільки дуже багато “ворогів” у вигляді шкідників, а й часто виникають проблеми із захворюваннями. З чим стикаються городники найчастіше і що має боротися насамперед?

Суничні кліщі

Це дуже дрібний, блідо-жовтий і практично непомітний неозброєним оком шкідник, який оселяється біля основи листка. З настанням весни, після того, як полуниця відновлює ріст, вони відкладають яйця і на молодих паростках. Потім з’являються личинки, які висмоктують сік із листя, внаслідок чого вони затримуються у рості, жовтіють та відмирають.

Сіра гнилизна і слимаки

З’являється на ягодах, рідше на листі у вигляді темно-сірих та бурих плям. Постраждалі рослини загнивають та покриваються густим сірим нальотом, який є збудником захворювання.

Секрет велетенської полуниці розкритий
Секрет велетенської полуниці розкритий

Нематоди

Дуже дрібні, майже непомітні круглі хробаки. Вони висмоктують сік і вводять різні ферменти, які викликають у молодої полуниці різке порушення обміну речовин. Виявляється у вигляді здуття стебел та відмирання окремих клітин, тканин, що призводять до значного зниження врожайності.

Плямистість листя

Це найпоширеніша полунична хвороба. Гриб вражає пластинки листя, черешки, вусики, квітконоси та плодоніжки. Дуже активно розвивається у теплу погоду. Приводить до масового усихання листя і зниження врожаю.

Як збільшити врожайність полуниці
Як збільшити врожайність полуниці

Як боротися зі шкідниками та хворобами полуниці?

Оскільки хвороби та шкідники починають активізуватися після появи перших листочків, дуже важливо вчасно провести роботи з їх усунення до цвітіння. Є багато способів боротьби із захворюваннями різними органічними препаратами, але найефективніше все ж таки проводити профілактику. Наприклад, дуже важливо кожні чотири роки змінювати розташування грядки, дотримуватись правил посадки полуниці, щоб вона не росла занадто густо, постійний вміст ягідника в чистому стані.

Схожі статті

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!

Більше ніяких гнилих плодів на яблуні: 700 г на 10 літрів – ефективний розчин проти моніліозу

Весняна обробка яблунь спеціальними розчинами допоможе вберегти врожай від моніліозу та інших захворювань. Рецепт одного із них пропонуємо до уваги читачам "Сенсації".