Якщо не зробити це з полуницею зараз, то можна втратити врожай: швидко усуваємо та попереджаємо

Щоб отримати хороший урожай полуниці, необхідно провести кілька простих маніпуляцій, які захистять її від шкідників. Якщо не зробити цього зараз, то буде пізно.

Як і будь-яка садова культура, полуниця часто зазнає нападів шкідників та різних хвороб, які за короткий проміжок часу можуть знищити весь урожай. Щоб захистити ягоду, необхідно провести низку дій на випередження.

Як захистити полуницю від хвороб та шкідників
Як захистити полуницю від хвороб та шкідників

Суничний кліщ

Як правило, цей шкідник починає активізуватися навесні, тому якщо не вжити заходів негайно, можна забути про врожай на кілька років. Щоб запобігти зараженню та розповсюдженню кліща, не допускайте надмірного загущення посадок, а також вчасно позбавляйтеся від бур’янів. Навесні видаліть усі відмерлі та слабкі кущики, адже саме їх атакують шкідники насамперед. Далі слід обробити полуницю спеціальними засобами до появи квітів.

Слимаки

Щоб запобігти появі слимаків на полуничній грядці, необхідно дотримуватися двох правил – доступу сонячних променів і тепла, тому, коли висаджуватимете полуницю, то вибирайте добре освітлені і не загущені ділянки. Навесні обов’язково просипте міжряддя хвойними голками або гілочками, а навколо рослин можна насипати сіль.

Як захистити полуницю від шкідників та хвороб
Як захистити полуницю від шкідників та хвороб

Подбайте про “корисних сусідів”, які відлякуватимуть своїм запахом шкідників. Наприклад, навесні біля грядки з полуницею можна посадити чебрець, шавлію, материнку, базилік, а також білу конюшину. Ще один дуже хороший і дієвий спосіб – обробити відварами з перерахованих вище трав мульчу. Уважно – не саму полуницю! Можна поливати рослини слабким розчином лимонної кислоти чи 9% оцту. Виконуйте це раз на тиждень у вечірній час.

Сіра гниль

Як боротьбу з одним із найпоширеніших полуничних захворювань під назвою “сіра гниль”, застосовують лише профілактичні обприскування бордоською сумішшю. Необхідно зробити це 2 рази на сезон – до цвітіння та після збирання врожаю.

 

Схожі статті

Як допомогти квітучій абрикосі, коли на термометрі “мінус”: садівники назвали дієві способи

Якщо у вашому саду квітне абрикос, а надворі "грянули" невеликі весняні заморозки – про дерево потрібно подбати, аби не зберегти врожай. Що саме потрібно зробити – розповідає "Сенсація".

Буде міцною й здоровою: підживка для розсади томатів, яка перевершить ваші очікування в 2025-му

Щоб розсада росла здоровою, не витягувалась, стебла були міцними і багато чого іншого, потрібно знати, чим її полити - один секретний спосіб, який творить чудеса з рослинами.

Я збираю по 10 відер полуниці, а у сусідки немає навіть одного: причина в 5 помилках

Деякі помилки недосвідчених городників значно зменшують врожайність полуниці. Фермери назвали найпоширеніші серед них. Саме цих помилок варто уникати, якщо хочете зібрати багато ягід.

Попелиця зникне на рахунок 1-2-3: ефективний розчин проти шкідників з 2 інгредієнтів

Попелиця може швидко зіпсувати яблуні. Тож важливо не менш швидко її прогнати, поки вона не встигла нашкодити деревам. Зробити це можна дуже легко. Причому навіть без покупної хімії.

Цвіте черемха — значить пора: коли саджати картоплю у 2025 році згідно з народними прикметами?

Наші бабусі завжди орієнтувалися на природу, щоб зрозуміти, коли вже варто саджати картоплю. Ці прикмети працюють й досі. Розповідаємо, на що звернути увагу у 2025 році.

Бутонів буде у 2 рази більше: ефективні підживки для півоній — 5 натуральних добрив

Півонії — це неймовірно красиві та не надто вибагливі квіти. Але якщо ви хочете милуватися їхнім пишним цвітінням, то для цього варто дати рослинам ці 5 натуральних підживок.