Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Правильно перероблені відходи на ваших присадибних ділянках може запросто перетворитися на одне з найкращих добрив для саду та городу та називається воно – компост. Сьогодні без нього не можна уявити жодну дачу, навіть якщо на ній немає городу, а просто гарний газон, сад та квітники.

Щоб відбулося “чарівництво” потрібно просто змішати кухонні та садові відходи з водою та повітрям, а потім трохи почекати, поки почнуться процеси. Звичайно ж створення компосту справа не складна, але все ж таки вимагає деякі знання, адже одна незначна помилка може призвести до розчарування і все зіпсувати.

Як приготувати компост всього за пару місяців
Як приготувати компост всього за пару місяців

Як правило, на дозрівання компосту йде рік, але можна прискорити процес і тут допускається 2 грубі помилки.

Найпростіший спосіб прискорити дозрівання компосту – це постійно зволожувати купу з органічними матеріалами. Висока вологість сприяє швидкому розкладанню. Однак багато дачників використовують занадто багато або занадто мало води.

У першому випадку при перезволоженні корисним бактеріям не вистачає кисню і вони не можуть завершити свою роботу. Якщо ваша купа видає неприємний запах і мокра, це говорить саме про цю проблему. Однак, її можна швидко вирішити – просто додайте до компосту трохи опалого листя, соломи або подрібненого паперу.

Як приготувати компост всього за пару місяців
Як приготувати компост всього за пару місяців

Друга найпоширеніша помилка при діях прискорення дозрівання компосту – це постійне додавання свіжого матеріалу, який не встигає переробитись. Якщо ви хочете прискорити дію і при цьому не заважати процесам, просто подрібніть побутові та садові відходи, перш ніж додавати до купи і частіше провітрюйте.

Схожі статті

Велика субота 2025: городники розповіли, чи можна висаджувати картоплю 19 квітня

В народі побутує думка, що посаджені перед Великоднем рослини добре приживуться на грядці. Чи можна висаджувати культури на городі у Велику суботу, 19 квітня? Про це розповідає "Сенсація".

З Тернопільщини мені привезли насіння моркви – посадила, і вона зійшла на всі 110%: що за сорт

Цей сорт моркви давно отримав визнання завдяки своїй універсальності та бездоганній якості. Він стане чудовим вибором для тих, хто хоче докладати менше зусиль й мати великий урожай.

Копати не треба: три вірні способи зробити землю на городі м’якою, як пух – результат на роки

Для поліпшення якості та щільності землі тепер не потрібно перекопувати всі грядки, а можна використовувати один із запропонованих методів, які дозволять перетворити ґрунт на пух.

За 14 днів до посадки: як навесні правильно підготувати ґрунт до посіву огірків

Багато дачників готуються до городнього сезону ще з осені, вносячи поживні речовини. Таку підготовку можна провести і навесні. Як підживити ґрунт перед посівом огірків – розповідаємо у матеріалі.

Для розсади, овочів та ягідних чагарників: найекологічніші “настоянки” для здоров’я всіх рослин

Кожен садівник та городник повинен знати рецепти цих чудодійних настоянок, які вирішують дуже багато проблем на присадибній ділянці. Тільки найекологічніші матеріали.

5 культур, які краще не вирощувати: забирають місце, час і сили, а толку – нуль

Вибір рослин, які легко ростуть і приносять радість, може зробити ваш сад місцем для натхнення. Уникаючи культур, які марнують ваші зусилля, ви збережете час і енергію для важливих насаджень.