З першого погляду можна не помітити, що рослина почувається погано. Особливо ранньою весною ці ознаки майже непомітні. Але це саме той час, коли непоправне можна зупинити та не допустити.
3 ознаки, що яблуні перезимували погано

Якщо дерево погано перезимувало, це може призвести до відмирання гілок, поганої вегетації і навіть відсутності більшості бруньок.
І саме на них необхідно орієнтуватися, коли ми намагаємося зрозуміти, як почувається рослина після холодної зими. Бруньки повинні добре наливатися соком і набухати. Бруньки у перемерзлої рослини маленькі, не збільшуються в розмірах, а з часом засихають і відвалюються.
Окрім того, ви можете знайти пошкоджені морозом гілки. Щоб зрозуміти, що відбувається необхідно взяти тонке лезо та зрізати невеличку ділянку. Якщо всередині гілка не має біло-зеленого забарвлення, а видніється сірий колір — це означає, що скоро вона загине.

Найпомітніша ознака, яку майже неможливо ігнорувати — це пошкодження на стовбурі. Інколи розриви бувають настільки сильними, що рослина гине вже через декілька місяців. В таких випадках як правило її загортають у плівку, тільки-но це сталося, аби захистити від морозів.
Якщо яблуня замерзла, це можна зрозуміти по кольору. Спочатку на корі з’являються червоно-коричневі плями неправильної форми. Вони поступово збільшуються і вона засихає.
Якщо стовбур виглядає здоровим, необхідно обрізати дерево та позбавитися від усіх хворих гілок. Коли температура буде стійкою, поливати теплою водою. Безумовно, необхідно дати велику кількість необхідних добрив, щоб у рослини були сили боротися за життя.
А до наступного року необхідно подумати про утеплення, так як дерево може знаходитися на протязі, і саме тому було пошкоджене низькими температурами.