3 ознаки, що яблуні перезимували погано: що робити, аби це не вплинуло на майбутній врожай

Яблуні стійкі до низьких температур і зазвичай непогано переносять морози. Але ніколи не виключено, що якесь дерево перезимувало погано. Як це зрозуміти?

З першого погляду можна не помітити, що рослина почувається погано. Особливо ранньою весною ці ознаки майже непомітні. Але це саме той час, коли непоправне можна зупинити та не допустити.

3 ознаки, що яблуні перезимували погано

Городники розповіли, як правильно доглядати за яблунями
Дачники розповіли, як допомогти яблуням, що погано перезимували

Якщо дерево погано перезимувало, це може призвести до відмирання гілок, поганої вегетації і навіть відсутності більшості бруньок.

І саме на них необхідно орієнтуватися, коли ми намагаємося зрозуміти, як почувається рослина після холодної зими. Бруньки повинні добре наливатися соком і набухати. Бруньки у перемерзлої рослини маленькі, не збільшуються в розмірах, а з часом засихають і відвалюються.

Окрім того, ви можете знайти пошкоджені морозом гілки. Щоб зрозуміти, що відбувається необхідно взяти тонке лезо та зрізати невеличку ділянку. Якщо всередині гілка не має біло-зеленого забарвлення, а видніється сірий колір — це означає, що скоро вона загине.

Експерт розповів, як правильно підживити яблуню навесні
Дачники розповіли, як допомогти яблуням, що погано перезимували

Найпомітніша ознака, яку майже неможливо ігнорувати — це пошкодження на стовбурі. Інколи розриви бувають настільки сильними, що рослина гине вже через декілька місяців. В таких випадках як правило її загортають у плівку, тільки-но це сталося, аби захистити від морозів.

Якщо яблуня замерзла, це можна зрозуміти по кольору. Спочатку на корі з’являються червоно-коричневі плями неправильної форми. Вони поступово збільшуються і вона засихає.

Якщо стовбур виглядає здоровим, необхідно обрізати дерево та позбавитися від усіх хворих гілок. Коли температура буде стійкою, поливати теплою водою. Безумовно, необхідно дати велику кількість необхідних добрив, щоб у рослини були сили боротися за життя.

А до наступного року необхідно подумати про утеплення, так як дерево може знаходитися на протязі, і саме тому було пошкоджене низькими температурами.

Схожі статті

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.

Чорнобривці — не завжди користь: біля яких 2 рослин не варто саджати ці квіти?

Хоча чорнобривці вважаються природним щитом для городу, іноді вони шкодять. Особливо, якщо посадити біля певних культур. Садівники назвали рослини, поряд з якими такі квіти краще не вирощувати.

Солодкі ягоди, а не розчарування: які питання слід задати продавцю при покупці саджанця черешні

Коли ви купуєте саджанець плодового дерева, це дуже схоже на лотерею. Щоб у рази збільшити свої шанси на успіх, обов'язково задайте продавцю ці 4 питання.

Слива перетворюється на цукерку, якщо поруч росте ця культура: 1 сусідка, а такий результат!

Слива недарма така популярна серед городників, адже являється непросто смачним фруктом, але й неймовірним доповненням для десертів та тортиків..

Весняне підживлення чорної та червоної смородини: садівники назвали 2 відмінності

Весною чорна й червона смородина потребують різного підживлення. Те, що підходить одній, може не спрацювати для іншої. Садівники пояснили, у чому головна відмінність і як це впливає на врожай.