Вони дійсно дають 100% результат: 5 способів удобрити ґрунт за копійки від бабусь-городниць

Деякі "рецепти" підживлення ґрунту, які зберігалися у наших бабусь, давно стали неактуальними, але тільки не ці 5, які пройшли багаторічну перевірку та заручилися підтримкою експертів.

Незважаючи на нововведення, багато дачників досі використовують перевірені часом народні способи підживлення для ґрунту та рослин, які довгі роки зберігали наші бабусі. На думку городників, вони не лише добре працюють, а й завжди дають 100% результат.

Які добрива реально приносять користь?

Насамперед – це компост, у складі якого дуже багато мінералів і джерел азоту. Сьогодні без контейнера з компостом неможливо уявити жодну дачну ділянку. Його використовують для добрива ґрунту, для підживлення рослин та мульчування. Єдиний його недолік, на думку городників, – це тривалий термін приготування та дозрівання. У цьому випадку раціонально мати дві купи – поки що одна витрачається, в іншій – дозріває.

Городники озвучили рецепт ідеального компосту
Городники озвучили рецепт ідеального компосту

Справжньою криницею корисних поживних речовин, які необхідні для насичення ґрунту та підживлення рослин є коров’як. Його по праву називають одним із найцінніших натуральних добрив.

Споконвіку наші бабусі використовували для підвищення врожайності звичайний курячий послід, який починає діяти як тільки потрапляє у ґрунт. Рослини відразу починають добре рости, цвісти і рясно плодоносити.

Як самостійно вирахувати дозу добрива
Як самостійно вирахувати дозу добрива

Золу називають однією з найулюбленіших підживлень серед городників, причому її застосовують як для оснащення корисними елементами ґрунту, так і для живлення рослин. Її використовують при висадженні розсади, дерев, а також для відлякування деяких шкідників.

Трав’яний “чай”, заварений з більшої частини бур’янів, що ростуть на городі, також є прекрасним підживленням. Особливо корисні настої з кульбаб, конюшини та кропиви. Для відлякування шкідників наші бабусі використовували “чай” із календули та піжми.

Агрономи пояснили, які добрива можуть зіпсувати врожай перців
Агрономи пояснили, які добрива можуть зіпсувати врожай перців

Схожі статті

Як садити горох, щоб не витягувався і не лягав на землю – досвід найпрофесійніших агрономів

Солодкий та соковитий зелений горошок можна виростити власноруч на домашній грядці. Ось що радять зробити агрономи для того, аби він не витягувався та не лягав на землю.

Уже виросла в саду та на городі кульбаба: чим вона корисна для печінки та здоров’я в цілому

Доступність та простота кульбаби у використанні роблять її незамінним засобом, що варто включити у свій харчовий раціон. Її можна пити, як звичайний чай, і очищати свій організм!

Картопелька, як на підбір – рівненька та гладка: найкраще підживлення для бульби знайдено!

Підживлення картоплі відіграє значну роль у її врожайності, тому цей етап є обов'язковим - чим і коли підгодувати культуру, щоб потім смакувати великими бульбами?

4 можна і 4 не можна: що краще не садити біля кропу, бо врожаю не буде ні тут, ні там

Кріп не завжди здатний порадувати вас великим і смачний врожаєм, і часто так стається саме через неправильних сусідів поруч - що можна і не можна садити біля цієї зелені?

Вистачить на компот, варення і далеким родичам: як виростити величезний врожай сливи?

Якщо зробити все для отримання великого врожаю, то достатньо буде всього 1 дерева сливи, аби не тільки забезпечити фруктами сім'ю, а ще й роздавати родичам.

Цибуля в тирсі і на підвіконні: вирощуємо цей овоч прямо вдома і смакуємо всією родиною в 2025

Виростити цибулю прямо вдома простіше простого, головне знати, що, як і коли робити - як висадити цей овоч на підвіконні в тирсі? Смакувати зеленню будете вже за три тижні.