Незважаючи на нововведення, багато дачників досі використовують перевірені часом народні способи підживлення для ґрунту та рослин, які довгі роки зберігали наші бабусі. На думку городників, вони не лише добре працюють, а й завжди дають 100% результат.
Які добрива реально приносять користь?
Насамперед – це компост, у складі якого дуже багато мінералів і джерел азоту. Сьогодні без контейнера з компостом неможливо уявити жодну дачну ділянку. Його використовують для добрива ґрунту, для підживлення рослин та мульчування. Єдиний його недолік, на думку городників, – це тривалий термін приготування та дозрівання. У цьому випадку раціонально мати дві купи – поки що одна витрачається, в іншій – дозріває.

Справжньою криницею корисних поживних речовин, які необхідні для насичення ґрунту та підживлення рослин є коров’як. Його по праву називають одним із найцінніших натуральних добрив.
Споконвіку наші бабусі використовували для підвищення врожайності звичайний курячий послід, який починає діяти як тільки потрапляє у ґрунт. Рослини відразу починають добре рости, цвісти і рясно плодоносити.

Золу називають однією з найулюбленіших підживлень серед городників, причому її застосовують як для оснащення корисними елементами ґрунту, так і для живлення рослин. Її використовують при висадженні розсади, дерев, а також для відлякування деяких шкідників.
Трав’яний “чай”, заварений з більшої частини бур’янів, що ростуть на городі, також є прекрасним підживленням. Особливо корисні настої з кульбаб, конюшини та кропиви. Для відлякування шкідників наші бабусі використовували “чай” із календули та піжми.
