Якщо вчасно не провести обробку, вони знищать весь урожай: як захистити свій сад від грибків

Не варто чекати, доки саду з'являться перші ознаки грибків, краще провести профілактику плодових дерев наперед. Це збереже їм імунітет та врожай.

Як тільки починається весна і з’являється перше тепле сонечко, разом із природою прокидаються збудники хвороб, які здатні значно вплинути на ослаблені після зимівлі дерева і навіть зіпсувати майбутній урожай. Грибки стрімко набирають сили, особливо в теплу дощову погоду і легко поширюються по саду. Спочатку їх можна не помітити, оскільки перші симптоми з’являться пізніше, але можна діяти на випередження.

Три хвороби, які можуть вразити сад навесні – це моніліоз або плодова гнилизна, парша та клястероспоріоз (дірчаста плямистість). Перша найчастіше вражає яблуні, груші, вишні, черешні, сливи, персики, абрикоси та айву. Друга найчастіше вражає яблуні та груші, вишні та черешні. Третя – всі кісточкові культури.

Плодові дерева, які потрібно садити навесні
Плодові дерева, які потрібно садити навесні

Якщо вчасно не лікувати ці небезпечні для саду грибкові захворювання, то молоді дерева починають значно відставати у рості, втрачають імунітет. Дорослі можуть втратити листя і значну частину врожаю.

Як убезпечити свій сад?

Для початку необхідно скласти план з профілактичних робіт, завдяки яким ви можете врятувати свій садок від нашестя грибкових хвороб. Першу обробку проводять ранньою весною до розпускання бруньок. У різних регіонах це може бути – середина березня але початок квітня.

Плодові дерева, які потрібно садити навесні
Плодові дерева, які потрібно садити навесні

Перед обприскуванням експерти рекомендують провести обрізку дерев. Ідеальним варіантом для весняного оброблення називають препарати, до складу яких входить мідь. Дуже популярний серед садівників розчин мідного купоросу.

Для дорослих дерев із щільною корою застосовують 3% розчин, для молодих дерев – 1-2%. Можна використати народні методи. Це може бути настій часнику, куркуми, хвоща чи гірчиці.

Схожі статті

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.