5 підживлень – і цвітуть все літо! Підгодовую троянди цією “підживкою” – аромат на весь сад

Щоб троянди тішили вас своїм цвітам все літо, слід правильно їх підживлювати навесні і влітку - така процедура передбачає 5 етапів. Що, коли та як потрібно робити?

Завжди квітникарі прагнуть зробити все можливе, щоб їхні квітки в саду зацвіли на довгий час, тож потрібно знати деякі тонкощі щодо їх догляду. Ці квіти слід регулярно підживлювати, саме від цього залежить здоровʼя кущів і тривалість цвітіння.

Навесні важливо вчасно підгодувати троянди, їм потрібні як мінеральні, так і органічні добрива. Фосфор сприяє утворенню великої кількості бутонів, азот стимулює ріст. Однак, якщо його внести занадто багато, то це призведе до того, що кущі будуть нарощувати зелену масу, замість квітів. Коли троянди потрібно буде підготувати до зими, то тут на допомогу приїде калій. Добрива на його основі зміцнюють рослини перед холодами та збільшують розмір квітів.

Квітникарі розповіли, чим підживити троянди навесні
Квітникарі розповіли, чим підживити троянди навесні

Важливо підживлювати троянди органічними добривами під час активного росту листя (пташиний послід, коровʼяк, кінський гній). Перепрілий курячий послід + вода — 1:10, настояти суміш протягом пʼяти днів, перед використанням розвести з водою 1:3. Коровʼяк з водою теж потрібно змішати в таких самим пропорціях та настояти, а перед застосовуванням розвести з водою 1:2.

Перше весняна підгодівля відбувається після першої обрізки, коли бруньки починають тільки набухати. До кожного куща потрібно внести 300 г перепрілого гною чи компосту та 30 г аміачної селітри.

Квітникарі розповіли, чим підживити троянди навесні
Квітникарі розповіли, чим підживити троянди навесні

Через два тижні слід провести другу підживку, у цей період активно відростають пагони. Для цього вам знадобиться настоянка коровʼяку або гною та комплексне мінеральне добриво, якщо з певних причин у вас відсутнє готове, то можна використати аміачну селітру, калійну сіль, подвійний суперфосфат.

Третя підгодівля потрібна в період появи пупʼянків, до органічних добрив потрібно додати водний настій коровʼяку, пташиного посліду або трави. Щодо мінеральних, потрібно внести те, яке містить фосфор. Під час четвертого підживлення необхідно внести компост під кущі та полити комплексним мінеральним добривом. І останнє, пʼяте підживлення відбувається після другої хвилі цвітіння, яке здійснюється влітку.

Схожі статті

Чому розсада чахне після підживлення янтарною кислотою? Всього 1 помилка, і вся робота марна

Як правильно використовувати розчин янтарної кислоти для обробки рослин – читайте у матеріалі "Сенсації" Розповідаємо про переваги засобу та коли його краще не використовувати.

Чому не цвітуть тюльпани? 5 помилок, які вказують на це – 5 хвилин і ваш сад, як з картинки

Тюльпани мають неймовірні квіти, які радують око кожної людини, але іноді ці весняні рослини можуть не цвісти і на це є декілька причин - як це виправити?

Кісточка з характером: як виростити персик з нуля у 3 простих кроки – сусіди ахнуть

Якісні саджанці дерев персику можуть коштувати дуже немало, а тому інколи вигідно виростити дану культуру самостійно. Розповідаємо, як це розробити, маючи звичайну кісточку.

Ця “підживка” бʼє всі рекорди: підживлюю смородину тільки нею і в 2025 теж – ягоди величезні

Щоб смородина дійсно потішила вас великим і смачним врожаєм, потрібно її підживлювати протягом росту - як, коли і чим? Садівники все детально розповіли.

Йод, як добриво для рослин: 2 вагомі причини для підживлення ним власного городу

Флакон з ним є майже в кожному домі. Але не всі знають, що він може бути корисним ще й на грядках. Пояснюємо, як підживлення йодом може зміцнити рослини та збільшити їхню врожайність.

Вони мої фаворити вже 5 років поспіль: 3 сорти кропу, які дають пишний та ароматний врожай

Весна - це сприятливий час для висадки кропу, але перш ніж це робити, потрібно дізнатись, який сорт подарує вам найкращі результати - 3 найкращі види зелені.