“Улюблене” добриво агрономів: робить помідори дрібними, пустотілими та несмачними

Щоб виростити якісний і хороший урожай помідорів, важливо зберігати баланс поживних речовин у ґрунті. Для цього слід знати, коли і як правильно застосовувати певні добрива.

Підживка для помідорів — це важливий етап у догляді за ними, який значно впливає на їх якість і смак. Однак неправильний вибір добрив може перетворити ваші томати на дрібні, пустотілі й навіть “пластмасові” овочі. Важливо розуміти, які підживки шкодять рослинам і чому варто їх уникати.

Одним із найпоширеніших помилкових рішень є надмірне використання азотних добрив. Азот відіграє ключову роль у формуванні зеленої маси, тому його часто використовують для стимуляції росту листя та стебел. Але, коли азоту забагато, це негативно позначається на плодоношенні. Замість великих соковитих томатів ви отримуєте слабкі рослини з пустими всередині плодами, а їхній смак стає прісним і зовсім не апетитним. Такі томати часто виглядають красиво, але насправді втрачають природну текстуру та аромат.

Городники пояснили, через яке добриво помідори виростають дрібними й несмачними
Городники пояснили, через яке добриво помідори виростають дрібними й несмачними

Не менш поганим є рішення щодо використання добрив, що містять в своєму складі хлор. Адже, хлор заважає рослинам нормально засвоювати поживні речовини, через що томати виростають неприродно щільними і нагадують “пластмасу”. Крім того, надмірна кількість хлору в ґрунті може завдати шкоди кореневій системі цих рослин, в навіть, пригнічуючи їх ріст і розвиток.

Ще одним фактором ризику є неправильний баланс мікроелементів. Помилки у виборі підживок із надлишком кальцію або нестачею калію можуть спричинити пустотілість плодів і погіршення їхньої структури. Кальцій, хоча й корисний для рослин, у великих дозах може спричинити затримку росту томатів, роблячи їх менш соковитими й апетитними. Знаючи все це, ви точно зможете обрати ті добрива, й таку їх кількість, що буде приносити лише користь, а не шкоду.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.