Як покращити “жорстку” воду для поливу рослин: коренева система відразу відчує різницю

Часто рослини не дають бажаного ефекту для дачників через неправильний полив, а саме через невідповідну воду - як її покращити і що для цього потрібно?

Жорстка вода, а саме з-під крану, містить велику кількість кальцію та магнію, які мають негативний вплив на кореневу систему рослин. Як результат, коріння розвивається неналежним чином і рослини погано засвоюють поживні речовини з ґрунту, тож на високу врожайність можна не розраховувати. Пропонуємо вам кілька дієвих способів, які допоможуть покращити жорстку воду.

Кипʼятіння

Така процедура сприяє випаданню в осад більшості солей, які містяться у воді. Але є один нюанс, адже під час кипʼятіння вода втрачає частину корисних речовин і кисню, і це теж негативно може відобразитись на рослинах.

Експерти розповіли, як покращити жорстку воду для поливу рослин
Експерти розповіли, як покращити жорстку воду для поливу рослин

Спеціальні препарати

Також можна вдатись до використання різних препаратів, які помʼякшують воду. Для цього слід взяти 300 мл препарату і розвести з 30 літрами води.

Деревна зола, торф

Експерти радять розчинити одну чайну ложку золи або столову ложку торфу на літр води і все гарно перемішати. Після цього слід дати розчину відстоятися кілька годин, за цей час зникнуть надлишки лугу чи кислот.

Експерти розповіли, як покращити жорстку воду для поливу рослин
Експерти розповіли, як покращити жорстку воду для поливу рослин

Фільтрування

Тут все просто, воду можна пропускати через побутовий фільтр або використовувати дистильовану воду.

Щавлева кислота

За допомогою цього розчину, випадає кальцій та його солі, і в результаті знижується рівень жорсткості до pH 5,5. Варто зазначити, що таким метод є цілком безпечним для рослин, адже така кислота не накопичується в ґрунті. Вона знищує хвороботворні бактерії та надає кращі умови для розвитку корисної мікрофлори.

Для приготування вам знадобиться 1/5 чайної ложки щавлевої кислоти, яку потрібно розчинити в 10 літрах води. Можна також приготувати концентрований розчин – 20 г цієї кислоти і літр води, у такий концентрат необхідно додати воду для поливу в пропорції 5 мл на 2 літри. Цього розчину вистачить на 400 літрів води.

Схожі статті

Коли вишня зацвіте: обробіть цим розчином ягідне дерево, щоб захистити врожай від моніліозу

Захистити вишню та інші кісточкові дерева в саду від моніліозу і борошнистої роси допоможе цей поживний розчин. З яких інгредієнтів та за яким рецептом його готувати – розповідає "Сенсація".

1 крапля йоду, і ваша картопля стане зіркою врожаю: найефективніша підживка для бульб

Якщо є план виростити дійсно великий врожай картоплі, який буде навіть сусідів вражати своєю кількістю та якістю, тоді необхідно спробувати цю підживку.

Груша не любить цих сусідів: як 2 банальні помилки можуть знищити врожай на вашій ділянці

Груша здатна виростати до неймовірних розмірів, і вражає здатністю до різних врожаїв. Але небажаний сусід може одразу залишити вас без фруктів. Що не варто саджати поруч?

Чи працює насправді цей дивний рецепт? Що говорять городники про використання гасу на грядках

Серед садівників та городників ходить дуже багато "дивних" народних чудо-рецептів, які нібито допомагають у вирощуванні овочів та ягід. Чи працюють ці засоби насправді?

Повісила ганчірку – попелиця зникла: через 2 дні на цих шкідників не буде навіть натяку

Цей простий і доступний спосіб підходить для всіх, хто прагне вести садівництво екологічно й ефективно. Тож варто спробувати і переконатися, що природа може бути вашим надійним союзником.

Що зробити з полуницею, якщо ви дійсно налаштовані на добрий врожай: без цього зараз не обійтися

Якщо ви дійсно налаштовані отримати хороший урожай полуниці, щоб вистачило наїстися, а також закрити варення та джеми, то доведеться трохи попрацювати. Без цього не обійтися!