Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Полуниця є улюбленою ягодою багатьох людей в світі, тож без цієї рослини важко уявити свій город. Щоб зібрати великий і смачний врожай, потрібно регулярно її підживлювати. Варто зазначити, що після зими полуниця потребує відновлення та багато поживних речовин, щоб почати рости та в майбутньому гарно плодоносити. Важливо пам’ятати, що після зимового періоду полуниця потребує не тільки відновлення, а й великої кількості поживних речовин, щоб почати рости і розвиватися.

Перше підживлення слід проводити тоді, коли ґрунт вже підсохне, зазвичай такий період припадає на середину березня й триває до середини квітня, але звичайно все залежить від конкретного регіону. Перш ніж почати вносити добрива, необхідно прибрати старе листя, розпушити землю та загально оцінити стан кущів.  Якщо ви помітили, що полуниця ослаблена після зимівлі, то їй необхідна додаткова підгодівля.

Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні
Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні

Полуниця навесні найбільше потребує азоту, фосфору та калію. Азот сприяє активному росту, фосфор зміцнює коріння, а калій сприяє формуванню великих і солодких ягід.

Органічні добрива теж важливі для полуниці, зокрема вони покращують структуру ґрунту. Перегній або компост необхідно вкладати між рядами шаром 3 см. Також можна пустити в хід настій коровʼяку, який потрібно розвести з водою у пропорції 1:10 та внести під корінь. Пташиний послід багатий на азот, його варто розводити з водою 1:15.

Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні
Садівники розсекретили найкраще весняне підживлення для полуниці навесні

Мінеральні добрива стимулюють ріст полуниці. Вам знадобиться 15 грамів сечовини, яку слід розчинити в 10 літрах води. Суперфосфат покращує кореневу систему – 20 г на один квадратний метр. Сульфат калію відповідає за смак ягід – співвідношення таке ж як із сечовиною.

Також можна вдатись до народних методів, популярним серед садівників є дріжджовий розчин, для приготування вам необхідно 100 г дріжджів та 10 л теплої води, все ретельно перемішати та залишити на дві години настоюватись.

Схожі статті

Ростуть навіть на Буковині: 2 найкращі сорти груші для Чернівецької області

Не всі дерева підходять для місцевого клімату Буковини. Зокрема, грушам там рости дуже непросто. Та для деяких сортів складні умови — не проблема, а можливість показати все, що вони можуть.

Мурахи в паніці, попелиця в бігах: прощаємося зі шкідниками без хімії та метушні

З настанням тепла найпершими починають нав'язуватися на грядках мурахи та попелиці, які здатні дуже швидко впоратися зі свіжими листочками і навіть бутонами.

Ці 4 види добрива зроблять картоплю величезною: натуральні та ефективні підживки

Магазинні добрива часто обходяться дорого. Але їхня ефективність може виявитися посередньою. То чому б не підживити картоплю натуральними аналогами? Це не лише дешевше, а й гарантує гарний результат.

Навесні просто підгодуйте цим добривом полуницю – і влітку зберете небачений урожай 2025

У жодного господаря не буває розкішного врожаю полуниці просто так. За цим завжди стоїть кропітка робота та знання, щодо правильного підживлення.

Не можна запізнюватися навіть на 1 день: як правильно обрати час сівби кукурудзи?

В питанні висівання кукурудзи важлива точність. Навіть день має значення. Якщо помилитись, то рослина могтиме погано розвиватися. Експерти пояснюють, на що звернути увагу у квітні.

Морква сходить всього за 3 дні, наче під лінійку: секретний метод від фермерів

Про цей метод сівби моркви знають майже всі досвідчені городники. Але не кожен його використовує. Та саме він дозволяє отримати рівнесенькі сходи у найкоротші терміни.