5 найсолодших сортів айви з величезними плодами: не червива і шикарна в консервації

Айва є не частим гостем на городі у дачників, адже ця культура є досить незвичайною для вирощування в Україні - пʼять сортів цього дерева, які є найкращими для посадки.

Айва вважається однією з екзотичних плодово-ягідних культур, яка через свою незвичність стала досить популярною серед садівників. Селекціонери вивели сорти цієї рослини, які можуть витримувати зимові умові. Айва не лише прикрасить ваш сад, а й подарує рясний врожай.

Це дерево має обʼємну крону, де гілки піднімаються вгору, а стовбур темно-сірого або коричнево-червоного кольору, пагони покриті ворсистою корою. Ця рослина є світлолюбною та посухостійкою, тому все-таки її частіше можна зустріти саме в теплих країнах.

Садівники назвали пʼять найкращих сортів айви для вирощування
Садівники назвали пʼять найкращих сортів айви для вирощування

Плоди айви мають жорстку текстуру та терпкувато-кислий смак. Часто господині готують варення з айви. Плоди цієї культури багаті на вітаміни C, E, A, B-групи, макроелементи, пектини, органічні кислоти і багато заліза.

5 найкращих сортів айви для вирощування

Золотиста

Цей сорт є ранньостиглим, його плоди схожі на яблука, і мають вагу до 400 грамів, а також щільну консистенцію.

Кубанська врожайна

Плоди цього сорту нагадують грушу і є солодкими з легкою кислинкою. Дерево середньої висоти, з пониклими гілками та дає високий врожай.

Садівники назвали пʼять найкращих сортів айви для вирощування
Садівники назвали пʼять найкращих сортів айви для вирощування

Соковита

Цей сорт є зимовий і дозріває до середини жовтня, він дає до 50 кг плодів та мають соковиту і смачну мʼякоть.

Японська

Сорт є літнім і дозріває вже до червня місяця, плоди є середнього розміру. Смак нагадує м’ясисту черешню й грушу водночас.

Десертна

Ця айва є скороплідною і дає врожай вже на другий рік після висаджування. Плоди великі, жовтого кольору та соковиті.

Рекомендується двічі за сезон проводити обприскування дерев препаратами міді – навесні – до набрякання бруньок, і восени – після збору врожаю.

Схожі статті

Як садити горох, щоб не витягувався і не лягав на землю – досвід найпрофесійніших агрономів

Солодкий та соковитий зелений горошок можна виростити власноруч на домашній грядці. Ось що радять зробити агрономи для того, аби він не витягувався та не лягав на землю.

Уже виросла в саду та на городі кульбаба: чим вона корисна для печінки та здоров’я в цілому

Доступність та простота кульбаби у використанні роблять її незамінним засобом, що варто включити у свій харчовий раціон. Її можна пити, як звичайний чай, і очищати свій організм!

Картопелька, як на підбір – рівненька та гладка: найкраще підживлення для бульби знайдено!

Підживлення картоплі відіграє значну роль у її врожайності, тому цей етап є обов'язковим - чим і коли підгодувати культуру, щоб потім смакувати великими бульбами?

4 можна і 4 не можна: що краще не садити біля кропу, бо врожаю не буде ні тут, ні там

Кріп не завжди здатний порадувати вас великим і смачний врожаєм, і часто так стається саме через неправильних сусідів поруч - що можна і не можна садити біля цієї зелені?

Вистачить на компот, варення і далеким родичам: як виростити величезний врожай сливи?

Якщо зробити все для отримання великого врожаю, то достатньо буде всього 1 дерева сливи, аби не тільки забезпечити фруктами сім'ю, а ще й роздавати родичам.

Цибуля в тирсі і на підвіконні: вирощуємо цей овоч прямо вдома і смакуємо всією родиною в 2025

Виростити цибулю прямо вдома простіше простого, головне знати, що, як і коли робити - як висадити цей овоч на підвіконні в тирсі? Смакувати зеленню будете вже за три тижні.