Хтось друг, а хтось ворог: які плодові дерева не можна садити одне біля одного – мінус врожай

Деякі садівники дотримуються думки, що плодові дерева ідеально розвиваються в парах, але насправді не зовсім так - які рослини не можна вирощувати біля одне одного?

Про вирощування плодових дерев потрібно знати все, адже це важливо для отримання високого врожаю. Найпоширенішим міфом є те, що вважається, що такі дерева слід висаджувати парами, щоб вони краще запилювались, але насправді такий спосіб не завжди працює.

Є категорія дерев, які не товаришують з іншими рослинами, тож не потребують сусідів, адже вони можуть негативно вплинути на їх врожайність. Тож важливо дізнатись, хто з ким “дружить”, а хто ні.

Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою
Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою

Яблуню найчастіше можна зустріти в садах, хоч і багато її сортів можуть добре запилюватись разом, але є сорти, які навпаки шкодять розвитку рослини. Варто зазначити, що у такому випадку навіть добрива не будуть ефективними.

Наступним деревом є груша. Коли ці дерева саджаються поруч, вони починають конкурувати за воду та корисні речовини в землі. Як результат, одне дерево може розвиватись погано, а інше пропасти взагалі. Також деякі сорти груш можуть легко захворіти через неправильне сусідство.

Вишні та сливи Вишні та сливи можуть хворіти на одні й ті ж самі захворювання, тож можуть заражати одне одного, в результаті це впливає на врожай. Тому не дарма садівники радять висаджувати ці рослини окремо одне від одного.

Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою
Садівники розсекретили, які плодові дерева не товаришують між собою

Коренева система не завжди однакова за силою, тож деякі дерева мають агресивне коріння, яке конкурує за воду та поживні речовини з сусідами поруч. Кожна рослина отримує мало ресурсів для гарного росту, і як наслідок городники залишаються без врожаю обох культур.

Чому не буде ефективне добриво?

Річ у тім, що у разі підживлення дерев ситуація не зміниться, адже конкуренція за живлення буде продовжуватись. Якщо ви не маєте в планах бути занадто прискіпливими до рослин в процесі догляду, то краще просто не садити поруч ці дерева, щоб не накликати біди.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.