Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

Без щавлю неможливо уявити зелений борщ, адже він слугує основним інгредієнтом у цій страві. Також господині заготовляють його на зиму, а саме консервують. Городники люблять його вирощувати, адже врожай після посадки можна зібрати досить швидко, ця рослина невибаглива у догляді та є стійкою. Щоб вирости здоровий, а головне – отримати високий врожай цієї зелені, потрібно вибрати правильне місце для посадки.

Найкраще щавель росте на сонячних ділянках, де сніг зникає раніше. Варто використовувати високі грядки для вирощування, адже це значно полегшує збір врожаю. Важливу роль грає ґрунт, в який був висаджений щавель. Найкраще для зелені підходить суглинний, супіщаний або торф’яний ґрунт, який добре пропускає воду. Варто зазначити, що ділянка не повинна бути піддана підтопленню, а сама земля має бути родючою. Під час підготовки грядок варто додати компост або перегній. Ґрунт повинен бути слабокислим.

Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні
Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні

До речі, хоч і щавель любить сонце, але без проблем може вирощуватись в легкому затінку серед плодових дерев, але тоді він буде рости повільніше. Проте, є одна перевага, адже листя щавлю в таких умовах буде залишатись свіжим довше.

Період дозрівання залежить від вибраного сорту. “Смарагдовий король” може бути зібраний за 30 днів після посіву, тоді як середньостиглі сорти потребують приблизно півтора місяця для дозрівання. Протягом сезону листя щавлю можна зрізати кілька разів.

Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні
Городники розповіли, коли та як садити щавель навесні

Щавель можна сіяти три рази на рік – навесні, влітку та восени. Влітку зазвичай цей період припадає на червень-липень, навесні якомога раніше, а восени десь в жовтні-листопаді, коли ще не настали заморозки.

Схожі статті

Мурахи в паніці, попелиця в бігах: прощаємося зі шкідниками без хімії та метушні

З настанням тепла найпершими починають нав'язуватися на грядках мурахи та попелиці, які здатні дуже швидко впоратися зі свіжими листочками і навіть бутонами.

Ці 4 види добрива зроблять картоплю величезною: натуральні та ефективні підживки

Магазинні добрива часто обходяться дорого. Але їхня ефективність може виявитися посередньою. То чому б не підживити картоплю натуральними аналогами? Це не лише дешевше, а й гарантує гарний результат.

Навесні просто підгодуйте цим добривом полуницю – і влітку зберете небачений урожай 2025

У жодного господаря не буває розкішного врожаю полуниці просто так. За цим завжди стоїть кропітка робота та знання, щодо правильного підживлення.

Не можна запізнюватися навіть на 1 день: як правильно обрати час сівби кукурудзи?

В питанні висівання кукурудзи важлива точність. Навіть день має значення. Якщо помилитись, то рослина могтиме погано розвиватися. Експерти пояснюють, на що звернути увагу у квітні.

Морква сходить всього за 3 дні, наче під лінійку: секретний метод від фермерів

Про цей метод сівби моркви знають майже всі досвідчені городники. Але не кожен його використовує. Та саме він дозволяє отримати рівнесенькі сходи у найкоротші терміни.

Попіл та молочна сироватка — 2 потужні натуральні підживлення для помідорів

Ці 2 компоненти домашніх добрив часто є під рукою. Але мало хто знає, як вони впливають на томати. Такі підживки можуть суттєво покращити вигляд і смак урожаю, якщо правильно їх застосовувати.