Черешня й вишня родять на славу! Підживлюю цим і врожаю по коліна – ягоди розміром з кулак

Весняне підживлення для черешні та вишні є дуже важливим, адже ця дія забезпечує гарне плодоношення та рясний врожай в майбутньому - що потрібно знати про правильну підгодівлю?

Для багато врожаю вишні та черешні, потрібно не лише надати правильний догляд рослинам, а й вчасно їх підживлювати. Кожен етап росту цих культур не обходиться без підгодівлі, якщо ви налаштовані на щедрий врожай. Вишня є більш стійкою до посухи, але негативно ставиться до надмірно вологих і важких ґрунтів. Черешня любить вологу і є не такою вимогливою до добрив, як вишня, але все ж таки обидві рослини потребують підживлення.

Органічні добрива – перегній, компост, гній, тирса і курячий послід, сприяють покращенню структури ґрунту. Мінеральні добрива – сечовина, аміачна селітра, суперфосфат, калійна сіль, надають всі необхідні рослинам макро- та мікроелементи. Застосовувати добрива слід з обережністю, адже їх надлишок може призвести до захворювання дерев і зниження врожайності.

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Весняне підживлення є дуже важливим, з початком весни прокидаються дерева, починається активне нарощування листя та вишні й черешні. У березні-квітні, до набрякання бруньок, варто провести обробку дерев 3% бордоською рідиною. Плодові рослини необхідно підживити сечовиною (20 г на 10 л води) або аміачною селітрою (пропорція цього інгредієнту така ж, але на один квадратний метр).

Коли дерева почнуть цвісти (квітень-травень), проводиться підгодівля сечовиною (як і в першому підживленні), це допомагає покращити завʼязь. Паралельно з підживленням сечовиною можна додавати розчин з коровʼяку з золою (5 л на 50 л).

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Після цвітіння, ближче до червня, важливо пустити в хід фосфорно-калійні добрива для кращого росту плодів. Через 14 днів з моменту цвітіння, потрібно провести підгодівлю внесенням розчинів сульфату калію та суперфосфату (столова ложка на півтори склянки + 10 л води). Щоб покращити плодоношення краще використовувати обприскування розчином бурштинової кислоти (0,3 г на 10 л води).

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.