Якщо перед дощем посипати міжряддя грядок гірчицею, не буде бур’янів і непотрібної порослі

Городники точно знають, навіщо висівати гірчицю в міжряддях і як позитивно ця рослина може вплинути на загальну картинку саду - в чому її користь?

На дачних ділянках часто використовують гірчицю як природний засіб проти шкідливих комах, бур’янів та непотрібної парослі. У порівнянні з хімічними засобами, гірчиця не забруднює ґрунт і не накопичується в клітинах рослин, тож вважається абсолютно безпечною для навколишнього середовища.

Гірчиця як сидерат славиться швидким проростанням і загалом гарним ростом, її вегетаційний період триває до 45 днів. Цій рослині не страшні шкідники й хвороби. Також гірчицю виконує функцію медоносу, тому її так полюбляють бджоли. Для однієї сотки землі буде достатньо до 400 грамів насіння.

Дачники розповіли, як швидко позбутись бурʼянів на ділянці
Дачники розповіли, як швидко позбутись бурʼянів на ділянці

Культура здатна покращити родючість ґрунту, тому вам не доведеться вносити додаткові добрива. Вона захищає землю від ерозії, зберігає вологу, покращує структуру ґрунту. Саме ефірні олії, які присутні в гірчиці, відлякують паразитів з ділянки та пригнічують ріст бур’янів. Недарма городники з досвідом радять її висівати в міжряддях рослин. Також гірчиця допомагає дотримуватись сівозміни, що є не менш важливим, а ще покращує врожайність овочів на грядках.

Гірчичний порошок теж може стати повноцінною альтернативою різним хімічним засобам. Цей засіб є доступним, бюджетним, а головне, що він простий у використанні, тому впораються і новачки у світі садівництва. Незважаючи на те, що гірчиця маленька на вигляд, йдеться про її зерна, вона здатна боротися з шкідливими комахами, але при цьому не шкодити врожаю.

Дачники розповіли, як швидко позбутись бурʼянів на ділянці
Дачники розповіли, як швидко позбутись бурʼянів на ділянці

Суху гірчицю можна використовувати як у вигляді порошку, так і приготувати з неї розчин. У суху погоду гірчиця дає ефект до двох тижнів, а якщо будуть дощі й туман, то менше. Отже, висновок один, обов’язково посипте цю рослину в міжряддя.

Схожі статті

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти нього

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.