На дачних ділянках часто використовують гірчицю як природний засіб проти шкідливих комах, бур’янів та непотрібної парослі. У порівнянні з хімічними засобами, гірчиця не забруднює ґрунт і не накопичується в клітинах рослин, тож вважається абсолютно безпечною для навколишнього середовища.
Гірчиця як сидерат славиться швидким проростанням і загалом гарним ростом, її вегетаційний період триває до 45 днів. Цій рослині не страшні шкідники й хвороби. Також гірчицю виконує функцію медоносу, тому її так полюбляють бджоли. Для однієї сотки землі буде достатньо до 400 грамів насіння.

Культура здатна покращити родючість ґрунту, тому вам не доведеться вносити додаткові добрива. Вона захищає землю від ерозії, зберігає вологу, покращує структуру ґрунту. Саме ефірні олії, які присутні в гірчиці, відлякують паразитів з ділянки та пригнічують ріст бур’янів. Недарма городники з досвідом радять її висівати в міжряддях рослин. Також гірчиця допомагає дотримуватись сівозміни, що є не менш важливим, а ще покращує врожайність овочів на грядках.
Гірчичний порошок теж може стати повноцінною альтернативою різним хімічним засобам. Цей засіб є доступним, бюджетним, а головне, що він простий у використанні, тому впораються і новачки у світі садівництва. Незважаючи на те, що гірчиця маленька на вигляд, йдеться про її зерна, вона здатна боротися з шкідливими комахами, але при цьому не шкодити врожаю.

Суху гірчицю можна використовувати як у вигляді порошку, так і приготувати з неї розчин. У суху погоду гірчиця дає ефект до двох тижнів, а якщо будуть дощі й туман, то менше. Отже, висновок один, обов’язково посипте цю рослину в міжряддя.